Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2019 m. vasario 16 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7495512
Šiandien apsilankė: 2587
Dabar naršo: 21


Naujienos ir aktualijos
Nuvilnijo Lietuvos 100-mečiui paminėti skirta Švenčionių miesto šventė

Paskutinįjį birželio savaitgalį per Švenčionis nuvilnijo išskirtiniais, įdomiais ir spalvingais renginiais apipinta miesto šventė, skirta Lietuvos 100-mečiui paminėti.


Renginių maratonas prasidėjo A. Rymo g. sporto aikštelėje, kur nuo 10 val. vyko 3x3 krepšinio turnyras. Į varžybas susirinko 21 komanda iš Švenčionių, Švenčionėlių, Pabradės ir Adutiškio, iš jų net trys komandos – išskirtinai merginų. Atkakliai besirungę krepšininkai buvo apdovanoti Švenčionių rajono sporto centro įsteigtais prizais.

Nuo 11 val. visus vaistažolininkystės entuziastus sukvietė Sirvėtos regioniniame parke vykęs tradicinis Vaistažolių rinkimo čempionatas. Jame šiemet dalyvavo net devynios komandos, iš kurių geriausiai pasirodė ir 1-ąją vietą užėmė Švenčionių socialinių paslaugų Senų ir neįgalių žmonių globos namų komanda „Šventa“. 2-oji vieta atiteko Trūdų kaimo bendruomenės komandai „Obelėlė“, o 3-čiąją vietą iškovojo Švenčionių visuomenės sveikatos biuro komanda „Širdažolės“.

Jau netrukus švenčioniškių dėmesys nukrypo į kitą puikų mūsų krašto gamtos kampelį – Bėlio ežero prieigas. Visą popietę čia šurmuliavusi prekybos mugė kvietė įsigyti mūsų rajono amatininkų ir tautodailininkų dirbinių, įvairių skanėstų, papramogauti. Šventės jaunimą subūrė pirmą kartą mūsų rajone veikusi atvira jaunimo erdvė „Minčių kokteilinė „Scroll your mind“: čia vyko interaktyvūs žaidimai, mezgėsi pokalbiai, buvo keliamos idėjos, kaip sukurti savo miesto veidą. Jaunimą čia ypač patraukė ypatinga viešnia – pasidalinti savo patirtimi ir idėjomis atvykusi bene populiariausia Lietuvos atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu.

Įspūdingą programą smalsuoliams padovanojo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Švenčionių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai, atlikę parodomuosius gelbėjimo darbus – iš autoįvykio metu sumaitoto automobilio išlaisvinę menamą nukentėjusįjį. Įdomumu nenusileido VSAT prie LR vidaus reikalų ministerijos Ignalinos pasienio rinktinės kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymas – parodomoji programa ypač traukė mažųjų dėmesį. Vaikams skirtas estafetes surengė mūsų vietos kariai-savanoriai – Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 808 pėstininkų kuopa. Savanoriai taip pat pademonstravo ir savo ginkluotę. Atskiru vaikų traukos tašku tapo „Gyvų žaislų“ kampelis, kuriame su mažaisiais šėlo ir dūko animatoriai Klounai ir Pakalikai, vyko linksmybės ir žaidimai.

Išties prasminga, jog šventinius renginius Švenčionių rajone visuomet papuošia sakralinės iškilmės. Juolab, kad švenčioniškiai šiemet švenčia ne tik valstybės šimtmetį, bet ir savo mylimos dabartinės Švenčionių Visų Šventųjų bažnyčios 120 metų sukaktį. Ją pažymint 17 val. bažnyčios šventoriuje buvo pakelta Valstybės vėliava, o Šv. Mišias aukojo net trys buvę šios parapijos klebonai: kun. Marijonas Savickas (Mielagėnai), kun. Vidmantas Rudokas (Visaginas) ir kun. Vidas Smagurauskas (Ignalina). Kartu su jais meldėsi ir Švenčionių dekanato kunigai: Aldas Čeponis (Strūnaitis), Deimantas Braziulis (Pabradė), Raimundas Macidulskas (Švenčionėliai), iš Švenčionių kilęs kun. Jonas Bučelis (Užpaliai), kun. Daniel Narkun (Pabradė), kun. Antanas Domeikis (Tverečius) bei šios parapijos kunigai Medardas Čeponis ir Marijan Apriško. Šv. Mišiose, į kurias susirinko gausus būrys parapijiečių ir garbių svečių, buvo prisiminti 19 buvusių klebonų, tarnavusių Švenčionių bažnyčioje nuo 1898 iki 1993 metų.

Prasidėjus šventei prie Bėlio ežero sveikinimo žodį gyventojams ir miesto svečiams tarė rajono meras Rimantas Klipčius. Rajono vadovas negailėjo ne tik sveikinimų, bet ir padėkų: šventės organizatoriams ir rėmėjams, šauniesiems mūsų rajono meno kolektyvams bei jų vadovams. „Ačiū, kad Švenčionių miesto šventei atidavėte dalelę savęs“, – dėkojo meras.

R. Klipčius taip pat pasveikino ir žiūrovams pristatė užsienio svečius, atvykusius pagerbti Švenčionių iš Baltarusijos Respublikos Gluboko ir Pastovių rajonų, Kroatijos Respublikos Vitoviticos-Podravinos apskrities ir Lenkijos Respublikos Vengrovo miesto.

Šventinis koncertas prasidėjo. O grožėtis ir džiaugtis jame tikrai buvo kuo! Savo nuoširdžius pasirodymus padovanojo Renatos Grigianecienės vadovaujami šiuolaikinio ir modernaus šokio kolektyvai, Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos šokių kolektyvas „Šėlsmas“ (vad. Edita Račinskienė), dainų ir šokių ansamblis „Aukštaitukas“ (vad. Jolanta Razmienė), šokių ir laisvalaikio studija „Dorada“ (vad. Daiva Gerojimaitė), saksofonistai Marijus Turla ir Ernestas Guobys (vad. Stasys Montrimas), Švenčionėlių meno mokyklos mokytoja Tatjana Šapokienė, taip pat atlikėjos Gintarė Zenkevičiūtė, Justina Šapokaitė ir Amelija Maldžiūtė. Nuotaikingą šou surengė Pabradės fanfarinis orkestras ir jo solistės Karolina Lyndo ir Diana Grochovskytė (vad. Bronislovas Vilimas).

Pasibaigus šventės šeimininkų programai, į sceną žengė populiariosios muzikos atlikėjai. Jų šventėje tikrai netrūko: tai ir Asta Pilypaitė bei jos dainavimo studija, ir Vytautas Šiškauskas, ir grupė „Golden Age“, ir populiarioji atlikėja Beatrich. Dainų užteko visiems skoniams, o tiems, kuriems po vidurnaktį sužibusio muzikinio fejerverko skirstytis dar nesinorėjo, diskoteką po atviru dangumi surengė didžėjai Laurynas ir Jewgeny Boogie (Tesa Music Label).

Daugiau nei šešias valandas trukusį renginį nuotaikingai vedė net keturi vedėjai: Jolanta Jurkuvėnienė, Deividas Dubinovas, Andrėja Navickaitė ir Ignas Čereškevičius.

Liepos 1-osios, sekmadienio, rytą suskambę varpai vėl sukvietė tikinčiuosius į bažnyčią. Dar gerokai prieš 12 val. rinkosi norintieji pasimelsti ir šv. Mišių aukoje dėkoti Aukščiausiajam už dabartinėje bažnyčioje per 120 metų besidarbavusius klebonus bei melsti kunigiškosios tarnystės dvasios į parapijos iškilmes iš Vilniaus atvažiavusiam jaunam kunigui Gabrieliui Satkauskui. Su kunigu Gabrieliumi meldėsi Strūnaičio parapijos klebonas kun. Aldas Čeponis ir Švenčionių parapijos klebonas Medardas Čeponis. Pradėdamas pamaldas kunigas G. Satkauskas susirinkusius pakvietė bendrai maldai šv. Mišių priegiesmio žodžiais: Plokite delnais visos tautos, džiaugsmo šauksmais šlovinkite Dievą. Mišių metu giedojo parapijos didysis choras ir jaunimo choras „Bella Voce“. Po šv. Mišių kun. Gabrielius Satkauskas suteikė kunigams ir visiems susirinkusiems primicijų palaiminimą.

Dabartinės bažnyčios 120 metų sukakties proga Švenčionių parapijos bendruomenę sveikino valstybės, savivaldos institucijų atstovai, svečiai iš kaimyninės Lenkijos. Parapijos klebonas dėkojo aktyviausiems parapijiečiams, padėjusiems surengti šventę, bei pakvietė po šv. Mišių burtis šventoriuje prie naujai pastatyto kryžiaus, skirto Švenčionių bažnyčioje dirbusių klebonų atminimui. Naująjį kryžių pašventino kunigas Gabrielius Satkauskas.

Informaciją parengė Švenčionių miesto kultūros centro renginių režisierė, pramogų vadybininkė Jolanta Jurkuvėnienė, panaudota Švenčionių Visų Šventųjų parapijos informacija
Nuotraukos Edvino Sinkevičiaus ("Skrenda bitutė")

  2018-07-03
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tautvydė
Julijonas
Julijona
Rytoj:
Vaišvilas
Viltė
Donatas
Donata

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas