Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Verslininkams Turizmas Renginiai
2019 m. birželio 18 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7883688
Šiandien apsilankė: 268
Dabar naršo: 8


Naujienos ir aktualijos
Nepraleiskit progos pasiskiepyti nemokama pneumokokinės infekcijos vakcina

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus specialistai primena, kad vasarą puikus metas pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos ir išvengti sunkių infekcijos komplikacijų atšalus orams.Pneumokokinė infekcija, tai ūminė bakterijų sukelta infekcija, kuri gali baigtis labai sunkiomis komplikacijomis, tokiomis kaip plaučių uždegimas, meningitas, sinusitas, ausų uždegimas, sepsis. Pneumokoko bakterijos „atsakingos“ už beveik 70 proc. visų plaučių uždegimų ir 13-19 proc. bakterinio meningito atvejų. Šios bakterijos plačiai išplitusios visame pasaulyje, nosiaryklėje jas nešioja apie 40–60 proc. mažų vaikų, 6–10 proc. paauglių ir 3–4 proc. suaugusiųjų. Infekcijos užkratas plinta oro-lašeliniu būdu, artimai bendraujant su sergančiuoju ar sveiku bakterijų nešiotoju.

Kuo pneumokokinė infekcija pavojinga?
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pneumokokinė infekcija yra pripažinta viena pavojingiausių infekcijų, kurių galima išvengti skiepijantis.
Infekcijos pavojus priklauso nuo to, kokio sunkumo ligą ši infekcija sukelia. Pneumokoko sukeltų ligų klinikinė eiga nesiskiria nuo kitų bakterijų sukeltų ligų, tačiau dažniausiai būna labai sunki. Infekcijos gydymui skiriami antibiotikai, tačiau dėl gausaus ir netinkamo šių vaistų vartojimo vis daugiau registruojama atsparumo jiems atvejų. Pneumokoko sukeltos ligos vystosi greitai, todėl prieš skiriant antibiotikų ligos sukėlėjo dažniausiai nustatyti nepavyksta – gydymas parenkamas atsižvelgus į pagrindinę negalavimo priežastį, žmogaus amžių ir sveikatos būklę.

Kas rizikuoja susirgti?
Pneumokokinė infekcija serga visų amžiaus grupių asmenys, tačiau dažniausiai –  vaikai iki 5 metų ir vyresni nei 65 metų, silpnesnio imuniteto ir lėtinėmis ligomis sergantys asmenys. Susergama ir dėl nepalankių išorinių faktorių: peršalimo, pervargimo, stresinės situacijos, virusinės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos ir pan.

Skiepai – efektyviausia apsisaugojimo nuo pneumokokinės infekcijos priemonė
Efektyviausia priemonė, apsauganti nuo pneumokokinės infekcijos, yra skiepai. Tyrimais įrodyta, kad jie yra saugūs ir veiksmingi, todėl didesnę riziką susirgti turintiems žmonėms jie yra finansuojami valstybėmis lėšomis.
Nemokama pneumokokinės infekcijos vakcina gali pasiskiepyti asmenys, priklausantys šioms rizikos grupėms: sergantys onkologinėmis, kvėpavimo organų lėtinėmis ligomis, cukriniu diabetu, lėtinėmis inkstų ligomis, asmenys, kuriems atliekama hemodializė ar peritoninė dializė, sergantys reumatinėmis ligomis, asmenys, kuriems nustatytas imunodeficitas ir kt.
Nuo 2014 m. spalio 1 d. vaikai nuo šios infekcijos skiepijami pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Pirmosios pneumokokinės vakcinos dozės įskiepijamos 2 ir 4 mėnesių kūdikiams. Trečioji vakcinos dozė (sustiprinančioji) – 12–15 mėnesių. Šios vakcinos trečia dozė gali būti skiepijama kartu su MMR (tymų, epideminio parotito, raudonukės) vakcina.

Svarbu prisiminti, kad virusų ir bakterijų sukeliamų ligų padeda išvengti ir nespecifinės profilaktikos priemonės:
• imuniteto stiprinimas;
• bendrų asmens higienos įgūdžių laikymasis;
• reguliarus patalpų vėdinimas;
• sąlyčio su sergančiaisiais vengimas;
• kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo laikymasis.

NVSC Vilniaus departamento Švenčionių skyriaus specialistai ragina medikus priminti savo pacientams apie galimybę pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos, o rajono gyventojus atkreipti dėmesį į pneumokokinės infekcijos keliamas grėsmes ir pasinaudoti galimybe nemokamai pasiskiepyti.

NVSC Vilniaus departamento
Švenčionių skyriaus vedėja
Jolanta Savickienė
Tel. (8 387) 51 568
El. p.
jolanta.savickiene@nvsc.lt

  2018-06-07
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Ginbutas
Vaiva
Marina
Rytoj:
Dovilas
Ramunė
Deodatas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas