Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. birželio 3 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9045011
Šiandien apsilankė: 63
Dabar naršo: 12


Naujienos ir aktualijos
Lazdinių-Adutiškio folkloro ansambliui – 50

2019 m. spalio 26 d. Švenčionių miesto kultūros centro Adutiškio skyriuje vyko Lazdinių – Adutiškio folkloro kolektyvo jubiliejinis koncertas, skirtas 50 – mečio veiklai paminėti.
Lazdinių-Adutiškio folkloro ansamblis nuo 1969 metų nuėjo ilgą kūrybinės veiklos kelią. Jo repertuare daugiau nei 120 dainų, ratelių, šokių. Visa tai perimta iš pateikėjų. Ansamblis – dažnas Švenčionių rajono švenčių dalyvis. Daug ansamblio koncertinių išvykų į įvairius Lietuvos miestus, dainų šventes Baltarusijoje, Estijoje, Rusijoje. Daug ansamblio dainų, instrumentinės muzikos yra įrašęs Lietuvos radijas, Vilniaus plokštelių studija. Ansamblio repertuaro įrašai saugomi svarbiausiuose Lietuvos folkloro archyvuose. Ansamblio atliekamos dainos įrašytos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą.


Ansamblio veikla įvertinta „Aukso paukštės“ nominacija. Lazdinių-Adutiškio folkloro ansamblis šiuo metu yra vienintelis Lietuvoje išlikęs ansamblis, perėmęs sutartinių atlikimą iš pateikėjų.
Daug apdovanojimų pelnė ansamblio vadovė, mokytoja Palmira Krivickienė. 2003 m. jai buvo įteikta II laipsnio Kunigaikščio Gedimino nominacija už pasiekimus žmogiškojo kapitalo ugdymo srityje, 2004 m. ji buvo apdovanota Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino medaliu, o 2006 m. tapo Lietuvos žemės ūkio ministerijos skelbto konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2005“ laureate ir buvo apdovanota diplomu bei „Gerumo angelu“.
Per 50 veiklos metų vyko dalyvių kaita. Kas išėjo dėl sveikatos, kas dėl asmeninių priežasčių, o ką ir Aukščiausiasis pasikvietė. Net 34 kolektyvo nariai jau iškeliavo į amžinybę. Juos prieš koncerto pradžią tylos minute pagerbė ansamblio dalyviai ir gausiai susirinkę žiūrovai.
Renginys prasidėjo filmu (filmą kūrė Ramūnas Maminskas ir Jolanta Jurkuvėnienė), kuriame ansamblio dalyviai dalinosi prisiminimais, kaip ir kada susikūrė ansamblis. Švenčionių miesto kultūros centro direktorius Aurimas Baliukonis visiems renginio dalyviams įteikė šio filmo kompaktines plokšteles, gėles ir padėkas.
Šventiniame renginyje koncertavo ir patys Lazdinių-Adutiškio folkloro ansamblio dalyviai. Smagu matyti ir jaunus žmones šiame kolektyve. Tai Adutiškio pagrindinės mokyklos mokiniai. Muzikinius kūrinius dovanojo ir dar ilgų kūrybos metų linkėjo Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“ (vad. S. Mudinienė), Adutiškio pagrindinės mokyklos kolektyvas „Vosilkelė“ (vad. J. Budrytė-Abromavičienė ir K. Pranskus), Adutiškio liaudiškos muzikos kapela (vad. S. Rumbutis).
Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius su administracijos direktore Jovita Rudėniene linkėjo kuo geriausios sveikatos, ansambliui gyvuoti dar ne vieną dešimtmetį ir toliau su didele meile dainuoti savo krašto dainas. Gražių sveikinimų bei linkėjimų negailėjo Adutiškio seniūnė Asta Galatiltienė. Sveikino Lietuvos Respublikos Seimo nariai Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis, rajono mokyklų atstovai, bendruomenės, draugai, kolegos. Pasveikinti atvyko Nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veikloms Vida Šatkauskienė, etninės kultūros skyriaus vedėja Jūratė Šemetaitė ir Lietuvos etnomuzikologė, pedagogė, mokslų daktarė, profesorė Daiva Vyčinienė.
Jubiliejinis koncertas baigėsi. Neskubėjo ansamblio dalyviai ir svečiai namo. Prie arbatos puoduko ir didelio Adutiškio seniūnės Astos Galatiltienės padovanoto torto dalinosi prisiminimais, šventės akimirkomis.
Linkime ansambliui dar daug programų, koncertų ir kelionių.
Tariame AČIŪ šventės rėmėjams – Švenčionių rajono savivaldybės administracijai, Adutiškio seniūnijai, Švenčionių miesto kultūros centrui, Švenčionių vaistažolių fabrikui, Arvydui Gailiušui, Aleksandrui Pupkevičiui, Šarūnui Stasiulevičiui.


Informaciją parengė
Jolanta Jurkuvėnienė, Švenčionių miesto kultūros centro renginių režisierė
Nuotraukos Ramūno Maminsko

  2019-10-29
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tautkantas
Dovilė
Klotilda
Rytoj:
Deimena
Kornelijus
Vincenta
Vincė


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas