Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams VAKCINACIJA NUO COVID-19 Verslininkams Turizmas Projektai
2021 m. lapkričio 28 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Aplinkos monitoringas
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 11870319
Šiandien apsilankė: 1076
Dabar naršo: 26


Klausimai-atsakymai
 
Laba diena
Labai noreciau suzinoti konkretesnius planus del vandenvalos ir vandens tiekimo projektu Svencionyse. Kiek suprantu yra patvirtinti atitinkami projektai. Nes situacija dabar tokia, beje tai liecia manau ir Pabrade bei Svencionelius, kad individualiu namu gyventojai daugumoje atveju kanalizacijos ir vandens problemomis turi rupintis patys.Del vandens daug maz aisku, nori didesniu patogumu, statyk hidrofora ir naudokis i sveikata jeigu.... O cia ir prasideda jeigu. Patogumai be kanalizacijos- nulis. Kur nuotekas- per 10 m nuo namu kasamas sulinys arba metaline talpa ir gerai buna jei tai viskas daug maz uzsandarinama. Yra vietu kur namas nuo namo stovi per 10-15 m. Reiskia kas i grunta, tas paskui per ta pati hidrofora atgal. Manau vienintele galimybe gerti daug maz svaru vandeni- biologiniu valymo irenginiu individualiems namams irengimas, bet tai jau ne toks pigus malonumas.Gal kokios kompensavimo galimybes butu, ar tai projektas neaprepia ir kur galima butu suzinoti daugiau butent siais klausimais. Is anksto dekoju.
P.S. Gal galima butu sia tema iskelti per laikrasti, nes ne man vienam tai aktualu.
Švenčionėlių  mieste naudojant ES struktūrinių fondų paramos lėšas, statomi nuotekų valymo įrenginiai. Suprojektuoti ir bus tiesiami kanalizacijos ir vandentiekio tinklai Vilniaus, Žaliojoje, Liepų gatvėse. Iš Neries upės baseino  investicijų 2 etapo bus rekonstruojami ir tiesiami vandentiekio, kanalizacijos tinklai Pabradės mieste ir Cirkliškio gyvenvietėje. Švenčionyse dėl riboto finansavimo šiame etape tinklų plėtra nenumatyta , išskyrus Pakalnės gatvę, kur numatyta rekonstruoti gatvę, kartu  įrengiant ir visus tinklus.
Vienoje  ES direktyvų numatyta, kad gyvenvietėse, kur gyvena daugiau nei 1000 gyventojų, visi vartotojai iki 2013 m. turi būti prijungti  prie kolektyvinių nuotekų šalinimo ir vandens tiekimo sistemų. Nors dar yra daug neišspręstų klausimų dėl šios direktyvos įgyvendinimo, tinklų plėtra bus vykdoma ir Švenčionių mieste.
Individualių nuotekų valymo įrenginių  statybos išlaidų  kompensavimo mechanizmo kol kas nėra. Lietuvos rinkoje keletą įmonių siūlo savo nuotekų valymo technologijas, jų taikymas priklauso nuo vietos sąlygų, valomų nuotekų charakteristikų, reikalavimų nuotekų išvalymui. Įrangai sumontuoti  reikia vietos žemės sklype, o daugumoje taikomų technologinių schemų nuotekų valymui nuolat naudojama elektros energija. Įrangos priežiūrai irgi dažnai rekomenduojama sudaryti sutartį su gamintojais arba įgaliotomis įmonėmis. Individualių valymo įrenginių kaina priklausys ir nuo to, ar yra šalia pratekančio vandens telkinys. Jeigu tokio nėra, reikės įrengti nuotekų infiltraciją į grunto sistemą. Daugiau informacijos apie valymo sistemas galima rasti
www.traidenis.lt, www.durupis.lt .
Spausdinti
 
Atgal
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Rimgaudas
Vakarė
Stefanija
Rytoj:
Daujotas
Butvydė 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas