Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. gegužės 23 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 6656965
Šiandien apsilankė: 634
Dabar naršo: 22


Naujienos ir aktualijos
Kovo 11-oji Švenčionyse: esame laisvi ir pripažinti

Kad ši diena itin didinga, abejonių nėra. Tarp daugybės neeilinių dienų yra itin didžios dienos. Būtent Kovo 11-toji nulėmė tai, kad šiandien galime gyventi laisvoje Lietuvos Respublikoje. Kad turime galimybę orūs stovėti tarp kitų tautų ir šalių.
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirti renginiai Švenčionyse vyko kovo 10 dieną.

Minėdami vieną svarbiausių valstybės švenčių, švenčioniškiai penktadienio popietę rinkosi Švenčionių Visų Šventųjų bažnyčioje. Čia Kovo 11-osios proga aukotos Šventos Mišios, Aukščiausiajam dėkota už laisvės dovaną.
Pamaldos prasidėjo simboliškai: klebonas Medardas Čeponis, lydimas Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-tosios rinktinės 808-tosios kuopos karių, į bažnyčią įnešė trispalvę. Valstybės vėliavai užėmus garbingą vietą šalia altoriaus, sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas. Netrukus klebonas pakvietė merą Rimantą Klipčių tarti susirinkusiems pasveikinimo žodį.
Šventąsias Mišias aukojo klebonas Medardas Čeponis, vikaras Marijan Apriško ir svečias iš Strūnaičio, klebonas Aldas Čeponis. Pamokslą skaitęs klebonas Medardas Čeponis linkėjo, kad Dievas laimintų Lietuvą, Tėvynę mūsų...
Pasibaigus pamaldoms, klebonas švenčioniškiams išdalino net vienuolika trispalvių ir kvietė ne tik neužmiršti šalia savo namų iškelti valstybinės vėliavos, bet ir paraginti tai padaryti savo kaimynus.
Pasibaigus pamaldoms, švenčioniškiai būrėsi kultūros centre. Čia savo rankų darbo trispalvėmis vėliavėlėmis juos pasitiko Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazistai ir Švenčionių progimnazijos mokiniai.
Kultūros centro fojė buvo galima pasigrožėti Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos ir Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos spaudinių paroda, taip pat pradinių klasių mokinių kūrybiniais darbais, mat Švenčionių pradinės mokyklos mokytojos Danguolė Sadaunykienė ir Edita Novikienė organizavo respublikinę aplikacijų parodą-konkursą ,,Gražiausias žodis – Lietuva“, skirtą Lietuvos 100-mečiui.
Iškilmingą minėjimą kultūros centre pradėjo Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos choras (vad. Ilona Vinikaitė), kartu su minėjimo dalyviais sugiedojęs Tautišką giesmę. Tautiniu kostiumu pasipuošusi renginio vedėja Gabriela Ratabylska citavo prasmingus Lietuvai dedikuotus žodžius, sveikino sukaktį mininčią valstybę.
Į sceną pakviestas Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius susirinkusiesiems linkėjo ne tik veržlių idėjų auginant valstybę, drąsos įgyvendinant savo sumanymus, bet ir kantrybės kasdieniuose, tačiau Lietuvai reikšminguose darbuose. Savo kalboje meras ragino sekti pavyzdžiais asmenų, kurių kryptinga ir atkakli veikla sugrąžino Lietuvai Nepriklausomybę. Čia meras įvardijo vieną tokių asmenų – vos prieš kelias dienas Anapilin iškeliavusį Švenčionių rajono Sąjūdžio atsakingąjį sekretorių Stasį Tumėną, ir pakvietė šį garbų mūsų krašto žmogų pagerbti tylos minute.
Meras kvietė visus susirinkusiuosius susipažinti su Švenčionių rajono sąjūdiečių istorija, kurią į specialaus leidinio puslapius spėjo sudėti pats Švenčionių rajono Sąjūdžio vėliavnešys S. Tumėnas. Džiugu, kad savivaldybės išleista S. Tumėno apybraiža „Švenčionių rajono Sąjūdis“ sudomino švenčioniškius – leidinį rankose spaudė dažnas minėjimo dalyvis.
Renginį taip pat papuošė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokinė Urtė Kujalytė, kuri perskaitė istorijos mokytojos-metodininkės Onutės Orechovienės parengtą istorinį pranešimą. Nuskambėjus kalboms ir sveikinimams, šventinį koncertą minėjimo dalyviams padovanojo Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Švenčionių miesto kultūros centro informacija (aut. Jolanta Olechnovič) ir nuotraukos (aut. Lijana Bojarunecienė)  2017-03-13
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Gertautas
Tautvydė
Ivona
Rytoj:
Vilmantas
Gina
Gerardas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas