Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. gegužės 24 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 6662205
Šiandien apsilankė: 1200
Dabar naršo: 31


Naujienos ir aktualijos
Kokia atsakomybė gali kilti už augintinio nepriežiūrą?

Daugelis rajono gyventojų turi augintinius. Ar visiems žinoma, kokią atsakomybę neša augintinio savininkas, jei augintinis netinkamai yra prižiūrimas ar kai sukelia bėdų aplinkiniams?
Kiekvienas, kuris ruošiasi įsigyti augintinį ar jį jau laiko, turi žinoti, kad augintinis yra ne tik moralinis, bet ir teisinis įsipareigojimas, todėl kiekvienas gyvūno savininkas turi žinoti apie teisinę atsakomybę, kylančią laikant gyvūną. Gyvūnų laikytojai, įsigydami augintinį, įgauna ne tik teisę jį laikyti, bet ir pareigą rūpintis gyvūno poreikiais, tinkamai jį prižiūrėti ir saugoti.
Švenčionių rajono savivaldybės administracijoje sulaukiama nemažai gyventojų pranešimų ir nusiskundimų, kurie rodo, kad reikia konsultacijos apie situacijas ir padarytas žalas dėl augintinio nepriežiūros (vedžiojami šunys masinio žmonių susirinkimo vietose, uždarose žemės valdose laikomi šunys nepririšti, neužtikrinant, kad šuo nepabėgs, paliekami šunų ekskrementai ir t.t.).

Gyvūnų laikytojų pareigos yra nurodytos Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 20 str. 2 d. Vadovaujantis šiuo straipsniu, gyvūnų laikytojai privalo ne tik rūpintis gyvūnų gerove ir apsauga, tačiau ir užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių, kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui, taip pat privalo nepažeisti kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų.

Gyvūnų laikymą Lietuvos savivaldybėse reglamentuoja kiekvienoje savivaldybėje priimtos Gyvūnų laikymo taisyklės, su kuriomis, siekiant įsitikinti, ar bus pakankamai laiko ir finansinių galimybių įgyvendinti gyvūnų gerovės įstatyminius reikalavimus, turi susipažinti kiekvienas, planuojantis įsigyti ar jau laikantis šunį. Su Gyvūnų laikymo Švenčionių rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėmis galima susipažinti savivaldybės internetinėje svetainėje. Už šiose taisyklėse nustatytų reikalavimų nesilaikymą asmenys traukiami administracinėn atsakomybėn.

Už Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos įgalioti specialistai gali pradėti teiseną, atlikti administracinių nusižengimų tyrimą ir surašyti administracinių nusižengimų protokolus.

Tokio administracinio nusižengimo padarymas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 120 eurų, o jeigu pažeidimas sukėlė grėsmę asmens turtui, sveikatai ar gyvybei - užtraukia baudą nuo 50 iki 120 eurų. Pakartotiniai administraciniai nusižengimai užtraukia baudą nuo 120 iki 230 eurų.

Griežtesnė asmens atsakomybė numatyta už tokio pažeidimo padarymą, dėl kurio atsirado reali žala asmens sveikatai ar turtui. Tokiu atveju gali būti skiriama bauda nuo 150 iki 300 eurų su gyvūnų konfiskavimu arba be konfiskavimo. Didžiausia bauda - nuo 300 iki 550 eurų su gyvūnų konfiskavimu arba be konfiskavimo, jeigu pažeidimas, dėl kurio atsirado žala asmens sveikatai ar turtui ir kuris padarytas asmens, bausto administracine nuobauda už tokius pat pažeidimus.
Gyvūno savininkui gali kilti ne tik administracinė, bet ir civilinė atsakomybė, numatyta Civilinio kodekso 6.267 str. 1 dalies nuostatose, kur nurodoma, kad naminių gyvūnų arba asmens žinioje esančių laukinių gyvūnų padarytą žalą privalo atlyginti jų savininkas (valdytojas). Gali būti priteista tiek turtinė, tiek neturtinė žala. Už žiaurų elgesį su gyvūnais šalies teisės aktai numato baudžiamąją atsakomybę (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 str.).

Švenčionių rajono savivaldybės administracijos įgalioti specialistai stengiasi reaguoti į kiekvieną rajono gyventojo pranešimą ar skundą, todėl atkreipiame dėmesį, kad gyvūno savininkas (valdytojas) privalo būti apdairus ir rūpestingas, prižiūrėdamas savo gyvūną, kad gyvūnas nepadarytų žalos, priešingu atveju gyvūno savininkas (valdytojas) bus traukiamas administracinėn atsakomybėn.

Informaciją parengė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjo pavaduotoja Ana Zingerienė, tel. 838766372, el. p. ana.zingeriene@svencionys.lt


  2017-08-31
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Vilmantas
Gina
Gerardas
Rytoj:
Almantas
Danutė
Urbonas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas