Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2019 m. vasario 16 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7495512
Šiandien apsilankė: 2587
Dabar naršo: 21


Naujienos ir aktualijos
Joninių šventė Švenčionėliuose

Švenčionėlių miesto kultūros centras birželio 23 d. organizavo tradicinę Joninių šventę Švenčionėliuose, Žeimenos upės III-ame paplūdimyje. Ši graži tradicija gyvuoja nuo 1991 metų ir yra gausiausiai lankoma miesto šventė. Pagal lankytojų skaičių Joninės Švenčionėliuose nusileidžia tik tarptautiniams rajono renginiams ir rajone organizuojamoms miesto šventėms. Graži gamta ir jau ilgamete tapusi Joninių šventės tradicija kasmet pritraukia vis daugiau žiūrovų iš visos Lietuvos.


Joninių šventės svečius ir dalyvius pasitiko kultūros darbuotojai kviesdami pasivaišinti tradiciniu lietuvišku sūriu ir ragino nusiprausti vandeniu, kuris šią dieną, tikima, turi stebuklingų galių – suteikia sveikatos ir ištvermės visus ateinančius metus. Juk neatsitiktinai yra sakoma, kad kas nusiprausia Joninių rasa, būna ir sveikas, ir stiprus ištisus metus.
Renginio apeiginę dalį pradėjo Švenčionėlių miesto kultūros centro folkloro kolektyvas „Sudota“ (vadovė Leonarda Vilčiauskienė) ir sutartinių giedotojų kolektyvas „Lakiūtė“ (vadovė Milda Petkevičienė). Buvo apdainuojama suvešėjusi, suklestėjusi, iškūpėjusi, sužydėjusi augalija, turtingoji žolinija. Juk iki Joninių šventės surinkti augalai kupini gyvybinės energijos ir gydomųjų galių. Šventės organizatoriai ragino visas paneles eiti rinkti žolynų, kitaip tariant, kupoliauti, nusipinti vainikų ir išsiburti savo ateitį, mat per Jonines, mėtydamos vainikus ant šakoto medžio, gali merginos sužinoti, kada ištekės. Supinti Joninių vainikai simbolizuoja amžinąjį gyvybės ratą – nuo gimimo iki mirimo. Vainikas plačiai apdainuotas lietuvių liaudies dainose ir apipintas mistinėmis legendomis.
Ne mažiau svarbi Joninių apeigų dalis yra saulės pagerbimas. Juk tą naktį saulė tik trumpą valandėlę gauna pailsėti. Tai yra trumpiausia metų naktis ir ilgiausia diena. Apie saulės kelią „aplinkui dangų“ dainavo Lina Rodevičienė. Jau vakarui įpusėjus visi kartu ėjo plukdyti vainikėlių Žeimenos upe. Šį ritualą lydėjo meno mėgėjų kolektyvų atliekamos dainos ir armonikos garsai.
Šventinę nuotaiką kūrė Švenčionėlių armonikierius, ilgametis kultūros centro saviveiklininkas Leonas Snieška. Jo atliekamos nuotaikingos polkos ir valsai ne vieną atvedė į šokių aikštelę. Juk dėl to ir susirinko rajono bendruomenė – linksmai praleisti laiko, pabendrauti, kartu dalyvauti Joninių apeigose.
Tradiciškai, kaip ir kiekvienais metais, Joninių šventėje dalyvavo žolininkai Rasa ir Algirdas Breidokai. Jie visus vaišino Žeimenos upės pakrantėse surinktomis žolelių arbatomis. Žolininkų arbata ir pasakojimai apie vaistažoles gaivino visus šventės dalyvius.
 Abejingų nepaliko jungtinis Strūnaičio skyriaus liaudiškos muzikos kapelos „Merkūna“ (vadovas Jonas Meškelė) ir Adutiškio kapelos (vadovas Stanislovas Rumbutis) koncertas. Skambios dainos, tranki muzika privertė žiūrovus dainuoti kartu. Deramai pagerbti ir šios šventės varduvininkai Jonai ir Janinos. Švenčionių rajono vicemerė Violeta Čepukova pasveikino varduvininkus, linkėdama jiems stiprios sveikatos, geros kloties ir sėkmingų metų ir kaip dera šiai progai, iškilmingai vainikavo juos ąžuolo vainikais. Švenčionėlių miesto kultūros centro laikinai vykdanti direktoriaus pareigas Anželika Terleckienė įteikė varduvininkams rėmėjų dovanų – Švenčionių vaistažolių fabriko kvapnios arbatos. Jonams buvo suteikta garbė ištraukti „Zepter International“ organizuotos loterijos laimėtojus, kurie gavo „Zepter International“ kompanijos prizus. Po Jonų vainikavimo mero pavaduotoja Violeta Čepukova ir Švenčionėlių miesto seniūnijos vyriausiais specialistas Albertas Razmys uždegė Joninių laužą, kuris šildė dalyvius ir žiūrovus iki šventės pabaigos. Tikima, kad Joninių laužas apvalo nuo visokių kerų, blogybių, gena šalin nelaimes ir vargus. Šventės vedėja Vida Vilutienė kvietė visus vidurnaktį eiti ieškoti stebuklingo paparčio žiedo, kuris tik šią Joninių naktį pražysta. Ir tik ištvermingiausieji gali jį nuraškyti. Jis žydi glūdžioje girioje, kur negirdėti nei šunų lojimo, nei gaidžių giedojimo. Reikia būti drąsiems ir atkaliems, nes piktosios dvasios visaip gąsdina ir baugina. O kas suranda ir nuskina paparčio žiedą, tam nušvinta laimė begalinė, kitų mintis moka skaityti, kiaurai mato, kur lobiai paslėpti, būna sveikas ir laimingas ne tik šiuos metus, bet visą likusį gyvenimą.
Jau sutemus koncertavo ir visus smagiai nuteikė grupė „Tautinis brandas“, o šventę vainikavo Joninių diskoteka.
Šventės organizatoriai – Švenčionių rajono savivaldybė, Švenčionėlių miesto kultūros centras.
Šventės partneris – Švenčionėlių seniūnija.
Šventės rėmėjai – tarptautinė kompanija „Zepter International“, UAB „Švenčionių vaistažolių fabrikas“, UAB „Vėjinė“, Švenčionių rajono tarybos narė Janina Deveikienė, UAB „Evdaras“.Informaciją parengė Švenčionėlių miesto kultūros centras

  2018-06-26
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tautvydė
Julijonas
Julijona
Rytoj:
Vaišvilas
Viltė
Donatas
Donata

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas