Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. gegužės 23 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 6657167
Šiandien apsilankė: 836
Dabar naršo: 19


Naujienos ir aktualijos
Jaunieji Švenčionių artistai pasirodė Kovo 11-osios šventėje Paliesiaus dvare

Kovo 11-osios šventė, pavadinta PASAULIS LIETUVOJE, Paliesiaus dvare tęsėsi nuo ankstyvo ryto iki vėlumos. Šventės organizatorė – Paliesiaus dvaro asociacija, kurios prezidentas Marius Ptašekas, pasistengė, kad visos dienos šventės programoje kiekvienas galėtų rasti savo mėgiamiausių užsiėmimų ir akimirkų.


Šventės globėjas – Europos Parlamento narys Bronis Ropė, o projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Tikimasi, kad tokia šventė taps gražia tradicija Rytų Lietuvoje ir suburs aplinkinių Rytų Lietuvos savivaldybių žmones švęsti kartu.
Patys pirmieji į dvarą susirinko jaunieji atlikėjų festivalio-konkurso dalyviai iš Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos, Švenčionių Juliaus Siniaus meno, Visagino Česlovo Sasnausko meno ir Zarasų meno mokyklos. Jaunieji pianistai ir jų mokytojai neišvengė konkursinio jaudulio, tačiau renginį vedęs smuikininkas, didelę pedagoginę patirtį turintis muzikas Gediminas Dalinkevičius kvietė visus šį suėjimą priimti kaip didžiulę šventę, džiaugtis galimybe pasibūti kartu ir pasiklausyti vienas kito, pasimokyti vieniems iš kitų. Tad jis ir atlikėjų pasirodymus vertinęs žinomas pianistas Povilas Jaraminas negailėjo jauniesiems pianistams gerų žodžių, geranoriškų pastebėjimų ir paskatinimo toliau tęsti savo pradėtus darbus.
„Galima tik stebėtis ir pasidžiaugti, kaip puikiai vaikai groja, didžiulė pagarba jiems ir jų mokytojams“, – sakė po renginio P. Jaraminas.
Kiekviena mokykla pasirodymui delegavo po penkis atlikėjus, tad kievienas iš jų laimėjo vieną iš šių nominacijų: už artistiškumą, už virtuoziškumą, už nuotaikingiausią pjesės interpretaciją, lyriškiausią pjesės interpretaciją arba už nuoširdžiausią pjesės interpretaciją. Beje, vaikai turėjo puikią progą groti ypatingu instrumentu – rankų darbo „Steinway House“ fortepijonu, kurio skambėjimo garsas ir kokybė jau gerai žinoma tarp pripažintų ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio atlikėjų.
Visiems jauniesiems pianistams įtekti konkurso-festivalio dalyvio pažymėjimai. Jie atiteko ir Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos auklėtiniams Justei Semėnaitei (mokytoja Lilija Girulskienė), Gerdai Lipinskaitei (mokytoja Lilija Girulskienė), Deimantei Rakštelytei (mokytoja Lilija Girulskienė), Jolitai Kiseliovaitei (mokytoja Lilija Girulskienė) ir Aurelijai Petrėnaitei (mokytoja Marina Tkačenko). 
Po jaunųjų atlikėjų festivalio-konkurso vyko šventės oficialioji dalis. Susirinkusieji kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės kariais, vadovaujant rinktinės vadui pulkininkui leitenantui Sauliui Tamulevičiui,  pagerbė Valstybės vėliavą, o kartu su  „Liepaičių“ merginų choru sugiedojo Valstybės himną. Po oficialiosios dalies šventės dalyviai buvo pakviesti paragauti pasieniečių košės, o paskui vyko jaunųjų atlikėjų, choreografinių ansamblių ir „Liepaičių“ merginų choro koncertas. 
Vakaro koncertas sukvietė tikrus muzikos gurmanus – koncerte „Beethoveno sonatos violončelei“ klausytojai turėjo puikią progą išgirsti visas penkias Ludwigo van Beethoveno sonatas violončelei ir fortepijonui. Talentingi atlikėjai – lietuviškų šaknų turintis violončelininkas iš Rusijos Aleksandras Rammas ir pianistas Darius Mažintas koncertų salėje PASAGA visiems sukūrė ypatingą nuostabią muzikos šventę.


 
Paliesiaus dvaro asociacijos informacija
Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos ir Virgio Stasiukėno nuotraukos

  2017-03-14
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Gertautas
Tautvydė
Ivona
Rytoj:
Vilmantas
Gina
Gerardas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas