Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas Projektai
2020 m. lapkričio 25 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9853338
Šiandien apsilankė: 1036
Dabar naršo: 23


Naujienos ir aktualijos
Išleistas videofilmas „Kultūros savitumo ir tradicijų išsaugojimas Švenčionių rajone"

Susitikimuose su svečiais ir užsienio partneriais, dalyvaujant parodose ir mugėse, per kelias minutes papasakoti, koks yra Švenčionių rajonas, kuo jis unikalus ir išsiskiriantis, sudėtinga. Todėl vienas geriausių būdų šiame technologijų amžiuje trumpai pristatyti rajoną, savivaldybę – reprezentacinis filmas (video).


BĮ „Švenčionių verslo ir turizmo informacijos centras" identifikavęs poreikį sukurti reprezentacinį videofilmą, 2018 m. birželio 29 d. pagal Švenčionių rajono vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė" teritorijos 2015-2023 m. vietos plėtros strategijos priemonės „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas" veiklos sritį „Parama informacinės medžiagos kaupimui, sisteminimui ir leidybai krašto kultūriniam savitumui išsaugoti" Nr. LEADER-19.2-SAVA-4.1., pateikė vietos projekto paraišką Nr. ŠVEN-LEADER-6B-K-5-5-2018 tikslas: išsaugoti ir išryškinti rajono savitumą. Pagrindinis vietos projekto uždavinys - sukurti videofilmą „Kultūros ir savitumo tradicijų išsaugojimas Švenčionių rajone", taip pat išleisti 100 vnt. videofilmo CD diskų su įgarsinimu lietuvių, lenkų, rusų ir anglų kalbomis.

Bendra vietos projekto vertė 5 211,00 Eur, iš kurių 4 168,80 Eur iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų ir 1 042,20 Eur pareiškėjo nuosavos piniginės lėšos.

Videofilme siekiama parodyti Švenčionių rajono unikalumą ir savitumą, pristatyti rajono geografinę padėtį, apžvelgti kraštą puošiančius kraštovaizdžius ir gamtos paminklus, švietimo ir kultūros tradicijas, rajoną garsinančias šventes ir festivalius, sporto ir laisvalaikio veiklas, pristatyti dominuojantį verslą, turistų pamėgtas vietas.

Sukurtas videofilmas padės išspręsti opią kultūros paveldo išsaugojimo bei gyvosios tradicijos tęstinumo problemą, laiduos tradicijų savitumo išlaikymą, pažinimą, fiksavimą bei perteikimą, užtikrins galimybę visiems visuomenės nariams giliau pažinti kultūrą, jos reiškinių įvairovę, laiduos archyvinės kultūros medžiagos prieinamumą, garantuos kultūros propagavimą per visuomenės informavimo priemones ir kompiuterių tinklus, rems lietuvių kultūros skleidimą pasaulyje.

Videofilmas ne tik suartins, suburs ir primins Švenčionių rajono gyventojams jų tradicijas, bet ir leis įvairaus amžiaus, socialinės padėties žmonėms prisiliesti prie krašto istorijos, pažinti ir suprasti savitą krašto kultūrą.


Informaciją parengė BĮ „Švenčionių verslo ir turizmo informacijos centras" l. e. direktorės pareigas Aurelija Petronytė


 

  2019-11-15
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Santautas
Germilė
Kotryna
Rytoj:
Dobilas
Vygantė
Silvestras
 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas