Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. liepos 21 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 6851125
Šiandien apsilankė: 232
Dabar naršo: 15


Naujienos ir aktualijos
Ieškome darbuotojų, kurie nori įprasminti savo veiklą, tapdami socialiniais globėjais

Pilnaverčiu žmogumi vaikas tampa tik tuomet, kai susiformuoja jo santykis su esančiais šalia asmenimis, su kuriais jis ima bendrauti. Pirmoji ir  ypatinga bendruomenė, kurioje užsimezga vaiko ryšiai su kitais žmonėmis, yra šeima, nes tai – geriausia aplinka išryškinti ir įtvirtinti vaiko polinkius. Tie ryšiai turi ypač didelę įtaką (teigiamą ar neigiamą) jo dvasiniam pasauliui, kadangi tai pirmasis vaiko dvasinės brandos etapas. Čia prasideda ir visuomeninis vaiko gyvenimas, kuris vėliau tęsiamas mokykloje, vaikų bei jaunimo organizacijose ir kitur.


Šeimoje įgyta bendravimo patirtis ilgą laiką yra vienintelis santykių su aplinkiniu pasauliu vertinimo kriterijus. Tėvai – ne tik vaiko poreikių tenkinimo šaltinis, bet ir priemonė bei galimybė kurti save ir susidaryti pasaulio vaizdą: tai, kaip pasaulis man atrodo, kaip į mane reaguoja, ko iš jo tikėtis.
Tik tėvų meilės sušildytas, jų bendravimo praturtintas vaikas iš šeimos židinio išsineša dvasinę stiprybę visam gyvenimui. Šeimoje jis gauna apsaugą, globą ir tokias gyvenimo sąlygas, kokių reikia jo fizinei, protinei, dvasinei, dorovinei ir socialinei raidai. Tačiau kartais atsitinka taip, kad tėvai negali auginti savo vaiko. Tuomet vaikai priversti palikti biologines šeimas ir randa prieglobstį vaikų globos namuose ar šeimynose.
Švenčionėlių socialinių paslaugų centras ieško darbuotojų – socialinių globėjų, kurie galėtų priimti į savo šeimas vaikus, likusius be tėvų globos.
Socialiniai globėjai
- tai žmonės, kurie teiks be tėvų globos likusių vaikų priežiūros savo šeimoje paslaugas. Jie turės priimti į savo namus atvežtus be tėvų globos likusius vaikus ir rūpintis jais, kol bus surasti nuolatiniai vaiko globėjai, bei būti pagalbininkais, kai vaikas bus grąžintas į biologinę šeimą arba įvaikintas.
Pagrindiniai kriterijai socialiniam globėjui - vaikas pas jį turi jaustis saugus, aprūpintas, rūpestingai auklėjamas ir prižiūrimas bei turėti tinkamas gyvenimo ir buities sąlygas, kurios atitinka numatytus kriterijus.
Kaip tampama socialiniu globėju:
Norint tapti socialiniu globėju, būtina atvykti į Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių, adresu Vilniaus g. 19, Švenčionys, bei atlikti privalomus formalumus: parašyti prašymą, pateikti sveikatos pažymą, sutuoktinio sutikimą ir kitus dokumentus.
Kitas žingsnis atrinktiems kandidatams - reikės lankyti mokymus pagal globėjų ir įtėvių konsultavimo ir mokymo programą (GIMK) ir gauti teigiamą išvadą iš atestuotų socialinių darbuotojų pagal globėjų ir įtėvių konsultavimo ir mokymo programą (GIMK). Pareiškėjui, gavusiam teigiamą išvadą, privaloma socialinio globėjo veiklą vykdyti pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą ir atlikti visas, su šia veikla susijusias, pareigas bei vykdyti visas mokestines prievoles, kaip tai reglamentuota Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose.
Turint individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą, pareiškėjui suteikiamas socialinio globėjo statusas. Socialinis globėjas sudaro su Švenčionėlių socialinių paslaugų centru tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį ir jam mokamas atitinkamas mėnesinis atlygis.
Socialiniams globėjams numatytos trijų tipų išmokos. Vienai vaiko vietai skiriama 4 bazinių socialinių išmokų (152 eurų) dydžio suma. Ši išmoka skirta vaiko gyvenimo sąlygoms pritaikyti ir būtiniausiems buities reikmenims įsigyti ir mokama už kiekvieną kuriamą vaiko priežiūros vietą.
Laukimo metu, iki kol atvežamas vaikas (savaitę, mėnesį ar daugiau) - kas mėnesį mokama 190 eurų išmoka. O kai globotinis įsikuria socialinio globėjo namuose, mokama 285 eurų mėnesinė išmoka už kiekvieną prižiūrimą vaiką.
Prižiūrintiems vaikus, kuriems nustatytas vidutinis ar sunkus neįgalumo lygis, mokamas 475 eurų mėnesinis atlygis už kiekvieną prižiūrimą vaiką.  
Norintiems tapti socialiniais globėjais Švenčionių rajone informacija teikiama Švenčionėlių socialinių paslaugų centre: Vilniaus g. 130, Švenčionėliai, Tel. /faks: (8387) 31 318 El. p: spc.vaikugloba@gmail.com
Norintiems susipažinti su išsamesne informacija, tai galite padaryti Švenčionių rajono tinklalapyje www.svencionys.lt. Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2017 m. birželio 30 d. sprendimu Nr. T-132 patvirtintas Švenčionių rajono savivaldybės tėvų globos netekusių vaikų socialinės globos šeimoje organizavimo tvarkos aprašas (toliau-Tvarkos aprašas). Šis Tvarkos aprašas reglamentuoja socialinio globėjo atrankos tvarką, likusio be tėvų globos vaiko priežiūros socialinio globėjo šeimoje organizavimą, socialinio globėjo pareigas ir teises, mokėjimo už vaiko priežiūrą socialinio globėjo šeimoje dydį ir tvarką. 

Švenčionėlių socialinių paslaugų centro informacija

  2017-08-23
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Rimvydas
Rimvydė
Danielius
Lionginas
Rytoj:
Dalius
Mantilė
Magdalena

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas