Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2019 m. kovo 23 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 7632925
Šiandien apsilankė: 1550
Dabar naršo: 34


Naujienos ir aktualijos
Į Pabradę kvietė miesto šventė ir pučiamųjų orkestrų festivalis „Sidabriniai vasaros akordai“

Pabradės miesto šventėje, skirtoje Lietuvos šimtmečiui paminėti, 2018 m. liepos 21 d. džiugino ne tik puikus oras, gausybė veiklų, daug svečių, bet ir pučiamųjų orkestrų festivalis „Sidabriniai vasaros akordai“. Įspūdingu pasirodymu šventę pradėjo šokių kolektyvas „Gelmė“ (vad. Agnė Rickevičienė). Sveikinimo žodį gyventojams, atlikėjams ir miesto svečiams tarė Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius. Šventėje dalyvavo garbūs svečiai – Lietuvos Respublikos Seimo nariai Petras Čimbaras, Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis.


Pabradės miesto kultūros centras, tęsdamas gražią tradiciją, jau šeštąjį kartą organizavo pučiamųjų orkestrų festivalį „Sidabriniai vasaros akordai“. Tai projektinis renginys, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos.
Pirmieji scenoje pasirodė festivalio svečiai – Lietuvos kariuomenės orkestras. Orkestro kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas. Gausių ovacijų sulaukė kūrinys, skirtas festivalio „Sidabriniai vasaros akordai“ sumanytojui, projekto autoriui maestro Bronislovui Vilimui. Festivalį tęsė Pavoverės vario dūdų orkestras (vad. Bronislovas Vilimas). Kartu su Pavoverės vario dūdų orkestru pasirodė ir šventę pradėjęs Lietuvoje plačiai žinomas šokių kolektyvas „Gelmė“. Pavoverės vario dūdų orkestras sceną užleido varinių pučiamųjų kvintetui „Brasspalvos“. Kvintetas „Brasspalvos“ gyvuoja dešimtus metus ir džiugina klausytojus nuotaikinga, profesionalia muzika. Ansamblio repertuarą sudaro džiazo, bliuzo, tango muzika. Pučiamųjų orkestro festivalį pagyvino pučiamųjų grupė „Six pack“. Tai energinga, charizmatiška jaunuolių kompanija, nuspalvinanti bet kurį renginį ar šventę ryškiomis spalvomis. Pučiamųjų orkestrų festivalį užbaigė festivalio šeimininkai – Pabradės fanfarinis orkestras (vad. Bronislovas Vilimas) kartu su šokių kolektyvu „Gelmė“ ir solistėmis Karolina Lyndo bei Diana Grochovskyte.
Visos Pabradės miesto šventės metu vyko ir gausybė kitų užsiėmimų. Pabradiškius ir miesto svečius kvietė tradicinės tautodailės ir amatų mugės. Šventės metu veikė Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos vaikų užimtumo kiemelis „Boružiukų bibliotekėlė“, kuriame su mažaisiais žaidė animatoriai, klounai ir pakalikai. Vėliau dideliu vaikų traukos tašku tapo „Burbulų dėdė“. Didelio susidomėjimo taip pat sulaukė atvira jaunimo erdvė „Kūrybinės dirbtuvės“, kur netrūko veiklų: kiekvienas norintis ant marškinėlių galėjo pasigaminti norimus užrašus, kartu su Vilniaus arkivyskupijos Caritas dienos centro „Kultūrų įkalnė“ darbuotojais pirografijos būdu pasigaminti magnetuką, Lietuvos šimtmečio proga palikti palinkėjimą Lietuvai. Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės 13 kuopos šauliai ne tik virė ir vaišino miesto šventės svečius kareiviška koše, bet ir kartu kvietė praeiti kliūčių ruožą, o smagiai mušti ritmą afrikietiškais būgneliais padėjo Pabradės fanfarinio orkestro būgnininkai Žilvinas ir Andrius. Visos šventės metu jaunimas buvo kviečiamas ne tik į aktyvias veiklas, bet ir galėjo jaukioje erdvėje tiesiog pasėdėti, pabendrauti.
Renginio vedėjai Rūta Baliukonienė ir Deividas Dubinovas džiaugėsi, kad pačios stipriausios, kūrybiškiausios ir draugiškiausios yra tos bendruomenės, kurios kartu mini šventes ir išlaiko tradicijas. Būtent, tokia yra bendruomenė „Domus“, kuri noriai prisijungia prie kultūros centro organizuojamų renginių. Pabradės miesto šventė buvo ne išimtis. Bendruomenė „Domus“ kvietė miesto gyventojus ir svečius į savo užimtumo kiemelį, kuriame buvo galima žaisti šaškėmis, susipažinti su bendruomenės veiklomis bei Pabradės miesto istorija. O bendruomenės narys Pavelas Lukjanovas su šeima siūlė netradicinį užsiėmimą – visi norintys galėjo šaudyti iš lankų.
Švenčionių rajono sporto centro bokso treneris Tadeuš Černiavskij kartu su savo auklėtiniais demonstravo bokso parodomąją treniruotę. Šventės dalyvių akis traukė Lietuvos galiūnų parodomoji programa. Joje dalyvavę galiūnai Vidas Blekaitis (Birštonas), Dainius Repšys (Rokiškis), Mindaugas Jaras (Vilnius), Martynas Brusokas (Marijampolė) varžėsi įvairiose rungtyse.
Vakaro programą tęsė grupė „Išjunk šviesą“, Katažina Zvonkuvienė ir „Black biceps“.
Šventės kulminacija tapo puikus šventinis fejerverkas.
Įspūdžius, patirtus šventės metu, sudėtinga aprašyti, tai reikėjo pamatyti, išgirsti ir pajusti. Ačiū visiems buvusiems kartu.

Pabradės miesto kultūros centro informacija
Šventės nuotraukų galerija –
https://www.facebook.com/pg/vladasirko/photos/?tab=album&album_id=1641574662634667 (Nuotraukos Vlado Šarėjaus)
https://www.facebook.com/PabradesKC/media_set?set=a.697055870654480.1073741958.100010502205587&type=3
(Nuotraukos Lauritos Barovskajos)

  2018-07-27
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Gatigintas
Vismantė
Alfonsas
Akvilė
Rytoj:
Daumantas
Ganvilė
Gabrielius
Donardas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas