Švenčionių rajono savivaldybė

Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188766722

Pagrindinė svetainė

Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • Naujienos ir aktualijos
  Savivaldybės mero sveikinimas
  2021-03-07

      Plačiau
  Kviečiame registruotis vakcinacijai gyventojus, sergančius lėtinėmis ligomis
  2021-03-04

  Šiuo metu rengiamasi 14-to skiepijimo  prioriteto grupei priklausančių asmenų vakcinacijai (pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2021-01-28 įsakymą Nr. V-179,  https://bit.ly/3bdwFhh). Šiai grupei priklauso jaunesni kaip 65 m. asmenys, turintys šiuos rizikos veiksnius (pirmiau skiepijami kelis rizikos veiksnius turintys asmenys):

  Plačiau
  Pradėtas paraiškų verslo plėtros projektams finansuoti iš Švenčionių rajono verslo plėtros fondo priėmimas
  2021-03-04

  Vadovaujantis Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. balandžio 12 d. sprendimu Nr. T-61 „Dėl Švenčionių rajono Verslo plėtros fondo nuostatų“ patvirtintais Švenčionių rajono Verslo plėtros fondo nuostatais,
  negrąžintina finansinė parama gali būti teikiama smulkiojo verslo subjektams, atitinkantiems Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo nuostatas, smulkų ūkininko ūkį valdantiems ūkininkams, atitinkantiems Lietuvos Respublikos ūkininko ūkio įstatymo nuostatas, fiziniams asmenims, įstatymų nustatyta tvarka turintiems teisę verstis savarankiška komercine, gamybine arba profesine ir kita panašaus pobūdžio veikla, įskaitant tą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą (verslo liudijimo galiojimo laikotarpiu) ir kitoms verslą skatinančioms įstaigoms ar organizacijoms, kurios yra įregistruotos ir savo veiklą vykdo Švenčionių rajono savivaldybės teritorijoje.

  Plačiau
  COVID-19 vakcinų galimi šalutiniai poveikiai
  2021-03-03

   

  Plačiau
  Pranešimas keleiviams!
  2021-03-03

  Informuojame, kad nuo 2021 m. kovo 5 d. vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutu Švenčionys–Adutiškis–Jakeliai–Adutiškis–Švenčionys autobusai važiuos papildomu reisu Švenčionys–Adutiškis–Švenčionys 11.30 val. penktadieniais (per Jurgeliškę).

  Plačiau
  Švenčionių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras kviečia atlikti antikūnų tyrimus
  2021-03-03

  Informuojame, kad VšĮ Švenčionių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Švenčionių, Švenčionėlių ir Pabradės poliklinikose galite atlikti COVID-19 antikūnų tyrimus, siekiant nustatyti, ar turite susidariusį imunitetą šio viruso sukeliamai ligai, kuomet jau persirgote koronavirusu. 

   COVID-19 kiekybinis antikūnų tyrimas:

   • Parodo, ar esate persirgęs COVID-19 infekcija.
  • Leidžia nustatyti susidariusių antikūnų koncentraciją persirgus COVID-19 infekcija.
  • Leidžia nustatyti imuninę būklę prieš vakcinuojant, kad būtų skiepijami asmenys, kurie dar neturi susiformavusio imuniteto.
  • Parodo COVID-19 vakcinų sukeltą imuninį atsaką po vakcinacijos. 

   

  Plačiau
  RŪPINKIS NE TIK SAVO AUGINTINIU, BET IR APLINKA
  2021-03-03

  Nutirpus sniegui ne vienas pastebėjo, kad kiemai, šaligatviai, pievelės. takeliai „papuoštos" gyvūnų paliktomis „dovanėlėmis". Tuomet sunku ir pasidžiaugti pavasariu, kai išėjus pasivaikščioti tenka vinguriuoti tarp neatsakingų šunų šeimininkų nesurinktų savo augintinių išmatų.


  Kodėl yra privaloma surinkti šunų paliktas „dovanas"?
  1
  . Paliekamos išmatos gali sukelti įvairius negalavimus ir ligas.
  2. Už nesurinktus savo gyvūno ekskrementus galite sulaukti ir nemažos baudos. 
  3. Savo gyvūnų paliekamų ekskrementų nesurenkantis žmogus negerbia savęs ir aplinkinių. Plačiau
  Vakcinacija nuo koronaviruso Švenčionių rajone
  2021-03-02

  Jei esate 65+ amžiaus asmuo ir Jums dar nepaskambino dėl vakcinacijos datos:


  -susisiekite telefonu su savo šeimos gydytoju – jis perduos Jūsų duomenis vakcinavimo centrui ir su Jumis artimiausiu metu susisieks  medikai

  -arba galite užsiregistruoti internetu šioje anketoje https://bit.ly/3bteAg3

  Jeigu jau esate užsiregistravęs   – antrą kartą registruotis nereikia.

   

  Plačiau
  Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja
  2021-03-02

  Informuojame, kad nuo 2021 m. kovo mėn. Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsia nemokamą priklausomybės konsultantų paslaugų teikimą Švenčionių rajono gyventojams.

  Plačiau
  Gyvūnų augintinių veisėjo veiklos vykdymo teisiniai aspektai
  2021-02-25

  Nelegalūs veislynai ir žiaurus elgesys su gyvūnais praėjusiais metais leido suprasti, jog gyvūnų gerovės srityje yra nemažai teisinių spragų. Todėl šiuo metu stengiamasi atrasti veiksmingus sprendimo būdus. Vienas iš jų – bendradarbiavimas su socialiniais partneriais, Valstybine mokesčių inspekcija, policijos ir savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnais. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai su minėtomis institucijomis bendru susitarimu nuolat keičiasi turima informacija, organizuoja neplaninius patikrinimus galimai nelegaliuose veislynuose ar gavus pranešimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nuo 2021 m. sausio 26 d. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Gyvūnų apsaugos ir gerovės asociacija (GAGA), siekiant bendru tikslu nustatyti nelegalias gyvūnų augintinių veisimo vietas, žiaurų elgesį su gyvūnais bei blogas laikymo sąlygas. Kitas būdas – informuoti visuomenę, kuo aiškiau išdėstant pagrindinius reikalavimus legaliai ir tinkamai vykdyti gyvūnų augintinių veisėjo veiklą.

  Plačiau
  Svarbus pranešimas keleiviams !
  2021-02-24

  Informuojame, kad UAB „Transporto centras“ vykdomo keleivių vežimo vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutų reisais sustabdymas yra pratęsiamas iki 2021 m. balandžio 6 d.

  Plačiau
  Basas ir be gesintuvo - gaisre ne karys
  2021-02-24

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet labai padaugėjo gaisruose traumuotų žmonių. Juose nukentėjo 33 žmonės, pernai tuo pačiu metu tokių asmenų buvo 23. Vien pastarąjį savaitgalį per 3 dienas gaisruose buvo traumuoti 8 žmonės. Kokios pagrindinės šių įvykių priežastys ir kokias klaidas daro gyventojai kilus gaisrui?

  Plačiau
  Apie vakcinas, kurios yra naudojamos Švenčionių rajone
  2021-02-23

  Šiuo metu Švenčionių rajone yra skiepijama šiomis vakcinomis:
  • „Comirnaty“ vakcina, kurią gamina „Pfizer / Biontech“
  • „AstraZeneca“ vakcina, kurią gamina „AstraZeneca” kartu su Oksfordo universitetu

  Plačiau
  Vakcinacija Švenčionių rajone
  2021-02-22

  Švenčionių rajone nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) jau paskiepyti 1101 rajono gyventojai, iš jų 977 rajono gyventojus paskiepijo Švenčionių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras, o VŠĮ Švenčionių rajono ligoninės darbuotojams skiepijimą organizavo VŠĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos.
  Šią savaitę bus gautos 200 Astra Zeneca vakcinų (pirmoms dozėms), taip pat rajonas gaus ir 270 Pfizer vakcinų.

  Plačiau
  Informacija dėl paramos maisto produktais ir higienos prekėmis iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo
  2021-02-17

  Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius primena, kad teisę gauti paramą maistu ir higienos prekėmis iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo turi nepasiturintys gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam asmeniui neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio (192,00 Eur).

  Plačiau
  Pasienyje su Lenkija VSAT pareigūnai tikrins, ar atvykstantieji yra užsiregistravę NVSC
  2021-02-17

  Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) informuoja, kad pasienyje su Lenkija VSAT pareigūnai tikrins, ar atvykstantieji į Lietuvą yra užsiregistravę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje ir ar jie yra pateikę visus reikalaujamus ir teisingus duomenis.

  Plačiau
  Priimami prašymai dėl būsto pritaikymo vaikams su sunkia negalia
  2021-02-17

  Švenčionių rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-365 „Dėl Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintas Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką tvarkos aprašas (toliau - Aprašas).

  Plačiau
  Grožio specialistams – NVSC mokymai, kaip valdyti koronaviruso grėsmes
  2021-02-17

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) vasario 18 d. (ketvirtadienį) 13 val. organizuoja nuotolinę viešąją konsultaciją, skirtą grožio paslaugas teikiantiems specialistams. Jos metu bus pristatytos koronaviruso infekcijos (COVID-19) prevencijos priemonės ir veiksmai, kurių būtina imtis nustačius susirgimą.

  Plačiau
  Kviečiame užpildyti anoniminę klientų apklausos anketą!
  2021-02-16

  Mes siekiame tobulėti ir gerinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl Jūsų nuomonė apie teikiamų paslaugų kokybę ir aptarnavimą mums itin svarbi. Prašome mūsų klientų užpildyti anoniminę   Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Klientų pasitenkinimo suteiktomis paslaugomis nustatymo anketą. Tik su Jūsų pagalba galime sužinoti Jūsų vertinimus bei pageidavimus, ką dar reikia patobulinti.  Anketos pildymas užtruks apie 1 minutę.  Padėkite mums tobulėti!

  Plačiau
  Savivaldybės mero sveikinimas
  2021-02-15


     

  Plačiau
  Įteiktos nominacijos už nuopelnus Švenčionių rajonui
  2021-02-15
  Tradiciškai vasario 16 d. apdovanojami asmenys, ženkliai prisidėję prie Švenčionių rajono savivaldybės kultūrinės, socialinės ir ekonominės plėtros. Nominacijos teikiamos kiekvienais metais Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.   
  Plačiau
  Švenčionių, Švenčionėlių ir Pabradės miestų viešose erdvėse pradeda veikti pagal projektą „WIFI4EU“ įrengtos nemokamos belaidžio interneto ryšio zonos
  2021-02-12

  Švenčionių rajono savivaldybei suskubus atsiliepti į pirmąjį Europos Komisijos iniciatyvos „WiFi4EU“ – kvietimą pasinaudoti čekiais belaidžio interneto ryšio viešosiose erdvėse įrengti – savivaldybei skirtas 15 tūkst. Eur vertės čekis.

  2018 m. gruodžio 19 d. buvo pasirašytas Dotacijos susitarimas Nr. INEA/CEF/WiFi4EU/1-2018/013579-017252 pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) – „WiFi4EU“ tarp Švenčionių rajono savivaldybės administracijos bei Inovacijų ir tinklų programų vykdomosios įstaigos (angl. santrumpa – INEA).

  Plačiau
  Individualios nemokamos gydytojo-dietologo konsultacijos
  2021-02-12

  Vykdant projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Švenčionių rajone“ kviečiame aktyviai registruotis į individualias nemokamas gydytojo-dietologo konsultacijas nuotoliniu būdu. Konsultacijos skirtos suaugusiems taip pat ir vaikams, dalyvaujant jų tėveliams.

  Plačiau
  Apsisprendimas dėl skiepijimo nuo COVID-19 ligos turi būti gerai apgalvotas
  2021-02-11

  Šiuo metu visoje  Lietuvoje, taip pat ir Švenčionių rajone, vyksta vakcinacija nuo Covid-19 ligos pagal prioritetines grupes. Švenčionių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro, atsakingo už mūsų rajono gyventojų vakcinaciją, medikai  nuogąstauja, kad pasitaiko nemažai atvejų, kai  asmenys, užsiregistravę vakcinacijai, prieš pat skiepą  praneša, kad  jo atsisako arba  neatvyksta į gydymo įstaigą skiepytis nustatytu laiku. Toks pacientų elgesys labai apsunkina vakcinavimo procesą, nes neatvykus skiepytis griūva visai dienai, o kartais ir savaitei sudarytas vakcinavimo planas. Paruošta vakcina turi labai trumpą galiojimo laiką, tuomet atsiranda didžiulė rizika, kad nebus panaudotos visos vakcinos dozės. Vakcinos, kurios taip laukia kiti norintys skiepytis gyventojai.

  Plačiau
  Raginame atlikti COVID-19 PGR tyrimą asmenis, kurie grįžta į darbą nuo 2021 m. vasario 15 d.
  2021-02-11

  Jei pagal karantino ribojimų atlaisvinimo planą planuojate dirbti nuo kitos savaitės, raginame NEMOKAMAI atlikti PGR tyrimą mobiliuose punktuose, kad įsitikintumėte, jog nesergate COVID-19 liga ir taip apsaugoti ne tik save, bet ir klientus. Net jeigu nejaučiate koroviruso simptomu, galite sirgti besimptome forma ir taip platinti virusą kitiems.

  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  Rengiami projektai
  INFORMACIJA APIE ŠVENČIONĖLIŲ MIESTO TERITORIJOS BENDROJO PLANO KOREGAVIMO RENGIMĄ
  2021-02-17

  Švenčionių rajono savivaldybė informuoja, kad priimtas Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021-02-11 įsakymas Nr. A-77 „Dėl Švenčionėlių miesto teritorijos bendrojo plano koregavimo". Pradedamas rengti Švenčionėlių miesto teritorijos bendrojo plano, patvirtinto Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2009 m. lapkričio 26 d. sprendimu Nr.T-155, koregavimas.

  Plačiau
  Informacija apie sprendimo priėmimą dėl kaimo plėtros projekto rengimo ir pasiūlymų pateikimo
  2021-02-11

   Informuojame, kad 2021 m. kovo 3 d. numatoma priimti sprendimą pradėti rengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą Matakienių k. 1 (kadastro Nr. 8638/0002:113), kurio planavimo tikslas – parinkti žemės ūkio veiklai reikalingų statinių statybos vietą ir uždaviniai – suplanuoti žemės ūkio paskirties žemės sklypo (sklypų) teritoriją, nustatant kitos (fermų, ūkio, šiltnamių, kaimo turizmo) paskirties statinių statybos zoną.

  Plačiau
  Informacija apie sprendimo priėmimą dėl kaimo plėtros projektų rengimo ir pasiūlymų pateikimo
  2021-02-09

  Informuojame, kad 2021 m. vasario 25 d. numatoma priimti sprendimą pradėti rengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą Kabakėlio viensėdyje (kadastro Nr. 8638/0002:163), kurio planavimo tikslas – parinkti ūkininko sodybos vietą ir uždaviniai – suplanuoti žemės ūkio paskirties žemės sklypo (sklypų) teritoriją, nustatant ūkininko sodybos statinių statybos zoną, suplanuoti kelių išdėstymą, nustatyti vandens tvenkinio įrengimo vietą, nustatyti specialiąsias žemės ir miško naudojimo sąlygas.

  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  Visuomenės informavimas apie numatomą statinių projektavimą
  PRANEŠIMAS
  2021-03-03

  Vadovaujantis Statybos techninio reglamento STR 1.1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė" VIII skyriaus „Visuomenės informavimas apie numatomą statinių projektavimą ir visuomenės dalyvavimas svarstant statinių projektinius pasiūlymus" nuostatomis, informuojame, kad yra parengti Švenčionių raj. sav. Pabradės sen. vietinės reikšmės kelio atkarpos statybos projekto projektiniai pasiūlymai.

   1. Statinių statybvietės adresas: Pabradės sen., Švenčionių raj. sav. 

  Plačiau
  PRANEŠIMAS
  2021-03-03
  INFORMACIJA APIE SPRENDIMO PRIĖMIMĄ DĖL KAIMO PLĖTROS PROJEKTO RENGIMO IR PASIŪLYMŲ PATEIKIMO
  2021-02-18

  Informuojame, kad 2021 m. kovo 8 d. numatoma priimti sprendimą pradėti rengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą Dvarčiškių kaime (kadastro Nr. 8664/0003:198), kurio planavimo tikslas - parinkti ūkininko sodybos vietą; uždaviniai - suplanuoti žemės ūkio paskirties žemės sklypo (sklypų) teritoriją, nustatant ūkininko sodybos statinių statybos zoną.

  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  Pritarimai projektiniams pasiūlymams
  Informacija apie pritarimą projektiniams pasiūlymams
  2021-02-23

  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu, Statybos techninio reglamento STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ VIII sk. 67 p., Švenčionių rajono savivaldybės administracija pritaria vietinės reikšmės kelio 106(5-2V) ruožo, sutampančio su Kločiūnų k. Magūnų g., Pabradės sen., Švenčionių raj. rekonstravimo projekto projektiniams pasiūlymams.

  Prašymo pritarti projektiniams pasiūlymams informacinėje sistemoje „Infostatyba“  registracijos Nr. PSP-100-210223-00520. Pasiūlymams pritarta 2021-02-23.

  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  © 1998-2012 Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.