Švenčionių rajono savivaldybė

Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
Duomenys kaupiami ir
saugomi Juridinių asmenų
registre, kodas 188766722

Pagrindinė svetainė

Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • Naujienos ir aktualijos
  Kviečiame į Joninių šventę Svirkuose
  2018-06-20
  Plačiau
  Labai gausus būrys švenčioniškių dalyvaus 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos...“
  2018-06-20

  2018 m. birželio 30 d. – liepos 6 d. vyks Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos...“. Jubiliejinė – 20-oji – Dainų šventė, skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, tad jos idėjų pagrindu tapo „Tautiška giesmė“. Jau susiklostė tradicija, kad į pirmą Dainų šventės renginį pakvies Kaunas – taip pagerbiamas miestas, kuriame 1924 m. pirmą kartą surengta Dainų diena. Čia susirinkę meno kolektyvai iš Lietuvos ir kitų šalių paliudys, kad švenčių gyvybė neblėsta, veikiau – „dega mūsų širdyse“. Šventės rengėjai – Lietuvos nacionalinis kultūros centras – planuoja, kad Dainų šventės Ansamblių vakare dalyvaus apie 5 tūkst., Folkloro dienoje – 6 tūkst. atlikėjų, Šokių dienoje suksis 8 tūkst. šokėjų, o finalinėje Dainų dienoje tikimasi sulaukti net 12 tūkst. dainininkų.

  Plačiau
  Kviečiame į Joninių šventę Pabradėje
  2018-06-20
  Plačiau
  Kviečiame į Joninių šventę Švenčionėliuose
  2018-06-20

  Plačiau
  Kviečiame į vaistažolių rinkimo čempionatą!
  2018-06-20
  Plačiau
  Kviečiame į Švenčionių miesto šventę prie Bėlio ežero
  2018-06-19
  Plačiau
  Pasieniečių mokykla ragina rinktis Pasieniečio įvadinio mokymo kursus
  2018-06-19
  Informuojame, kad nuo šių metų rugsėjo 3 dienos Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Turinčius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą ir nepriekaištingos reputacijos asmenis kviečiame rinktis šiuos mokymo kursus ir per 14 savaičių tapti pasieniečiais. Plačiau
  Švenčionių rajono savivaldybės tarybos Biudžeto, ekonomikos, aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto posėdis
  2018-06-18

  2018 m. birželio 21 d. 13.00 val. – Biudžeto, ekonomikos, aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto posėdis (darbotvarkė).

  Plačiau
  Švenčionių rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdis
  2018-06-18

  2018 m. birželio 21 d. 10.00 val. – Švietimo, kultūros, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdis (darbotvarkė). 

  Plačiau
  Lietuvos samariečių bendrijos Vilniaus skyrius kviečia dalyvauti ES struktūrinių fondų finansuojamame projekte „PASIRINK TEISINGAI"
  2018-06-15

  Projekto numeris: 08.3.1-ESFA-K-413-01-0030
  Projekto trukmė: 2018.04.03 - 2021.04.03
  Projekto tikslas
  Padėti socialinę atskirtį patiriantiems asmenims integruotis į darbo rinką.
  Projekto metu ketinama grąžinti į darbo rinką ne mažiau kaip 250 dalyvių iš 5 Vilniaus apskrities savivaldybių. Projektas bus įgyvendinamas bendradarbiaujant su savivaldybių administracijomis ir joms pavaldžiomis socialinių paslaugų įstaigomis, profesinio rengimo centrais ir nevyriausybinėmis organizacijomis. Plačiau

  Į Adutiškį kelsis dar daugiau statybų technikos
  2018-06-14

  Adutiškio miestelis šiemet kaip niekad dažnai pasitinka statybininkus. Prie AB „Eurovia“, nuo birželio vidurio pradėsiančios Sodų gatvės remontą, jau netrukus prisijungs ir UAB „Melstat“, kuri imsis projekto „Adutiškio miestelio viešosios erdvės pritaikymas bendruomenei“ įgyvendinimo.

  Startą rangos darbams duodanti Švenčionių rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Melstat“ sutartis pasirašyta birželio 13 d. Artimiausiu metu į darbus kibsiantys statybininkai įkvėps šiuolaikiškumo Adutiškio centrui.

  Plačiau
  Savivaldybės mero Rimanto Klipčiaus žodis minint Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienas
  2018-06-14

  Gerbiami Švenčionių rajono žmonės, tremtiniai, laisvės kovų dalyviai, jų artimieji,
  Gedulo ir vilties dieną tradiciškai pagerbiame tremtyje kentėjusius ir žuvusius mūsų tautiečius. Iš atminties, pasakojimų bei tautos savimonės ir vėl iškyla 1941 m. birželio 14-osios paryčiai – tos netikėtos pirmosios skausmo valandos, kai sovietų represinės struktūros pradėjo masiškai tremti Lietuvos gyventojus į atokias šiaurės žemes.
  Per keletą dienų sudaužyti tūkstančiai likimų – į gyvulinius vagonus sugrūsta ir iš Tėvynės išvežta apie 18 tūkst. Lietuvos gyventojų. Skaudžiai kentėjo visi Lietuvos gyventojų sluoksniai, tačiau labiausiai – mūsų tautos žiedas: mokytojai, dvasininkai, šviesuoliai ir jų šeimos...
  Dar viena tremčių banga smogė po dešimtmečio: buvo vykdomi masiniai partizanų ir jų šeimų, rėmėjų trėmimai. Sovietiniai pakalikai Laisvės kovų dalyvius naikino žiauriai ir beatodairiškai, tačiau tuo pačiu – bailiai: miško brolių atminimas, tautos pagarba galvą padėjusiems partizanams vertė budelius niekinti ar slapstyti didvyrių kūnus. Todėl nesuklysiu sakydamas, kad šiomis dienomis visa lietuvių tauta išdidžiai pasitinka istorinį teisingumą – pagaliau galėsime deramai pagerbti šviesų partizanų vado A. Ramanausko-Vanago, kovojusio už Tėvynę ne tik ginklu, bet ir skvarbiu žodžiu, atminimą. A. Ramanausko-Vanago palaikų atradimas yra kad ir vėlyvas, bet vis tik laisvos Lietuvos triumfas prieš melo imperiją, siekusią sumenkinti ir suklastoti mūsų istoriją. Tai yra teisingumo triumfas, tai yra atminties pergalė prieš prievartos bruktą užmarštį.
  Tad šiandien dar kartą prisiminkime skausmu paženklintą Lietuvos istoriją, visus jos didvyrius ir dar kartą įvertinkime mūsų laisvės kainą.
  Tegul šie atsiminimai įkvepia mus gyventi taip, kad būtume verti savo Tėvynės!

  Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius

  Plačiau
  Dirbu svetur, gydausi Lietuvoje. Kas už tai moka?
  2018-06-14

  Atėjus populiariausiam atostogų metui, įprastai daugybė užsienyje dirbančių Lietuvos piliečių Vilniaus teritorinės ligonių kasos teiraujasi, kodėl viešint gimtinėje jiems nėra teikiamos nemokamos medicinos paslaugos. Vis dėlto ne visada už kompensuojamas gydymo paslaugas viešnagės Lietuvoje metu reikia mokėti patiems.

  Plačiau
  Informacija dėl paramos maisto produktais ir higienos prekėmis iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo
  2018-06-13

  Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius primena, kad teisę gauti paramą maistu ir higienos prekėmis iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo turi nepasiturintys gyventojai, kurių vidutinės mėnesio pajamos vienam asmeniui neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio (183,00 Eur).

  Plačiau
  Pasirašyta sutartis dėl Pabradės viešųjų erdvių palei Žeimeną sutvarkymo
  2018-06-13

  Švenčionių rajono savivaldybės administracija pasirašė rangos darbų sutartį dėl pabradiškių ilgai laukto projekto – dešinėje Žeimenos upės pakrantėje (nuo Vilniaus g. iki Kranto g.) esančios viešosios erdvės sutvarkymo.
  Įgyvendinant projektą bus ne tik sutvarkytos viešosios erdvės, bet ir įrengti sporto bei kitos paskirties inžineriniai statiniai.

  Plačiau
  Liepą pradedami nemokamai skiepyti kūdikiai nuo B tipo meningokokinės infekcijos
  2018-06-13

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Vilniaus departamento Švenčionių skyrius informuoja, kad nuo š. m. liepos 1 d. kūdikiai bus pradėti nemokamai skiepyti nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Tikimasi, kad sprendimas įtraukti šią vakciną į vaikų skiepijimų kalendorių padės išvengti skaudžių kūdikių ir mažų vaikų mirčių nuo šios klastingos ligos.

  Plačiau
  Skelbiama nepriklausomų kandidatų į UAB „Švenčionių švara“ valdybos narius atranka
  2018-06-13

  UAB „Švenčionių švara“ (toliau – Bendrovė), įmonės kodas 178602767, įregistruota Juridinių asmenų registre adresu: Lauko g. 6, Švenčionys, skelbia 2 (dviejų) kandidatų: vieno, turinčio ūkio šakos, kurioje veikia Bendrovė, žinių ir vieno, turinčio kompetenciją strateginio planavimo ir valdymo srityje, atranką į Bendrovės valdybą.

  Plačiau
  Vanduo maudyklose švarus
  2018-06-12

  Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2018 m. birželio 11 d. ištyrus vandens mėginius Bėlio ir Sarių ežeruose bei Žeimenos upėje ties Švenčionėliais ir Pabrade nustatyta, kad rajono maudyklose vandens mikrobiologinės taršos rodikliai atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė" reikalavimus. Mėginių paėmimo metu maudyklų vandens žydėjimo požymių nepastebėta. Atliekų, nuolaužų ir kitų plūduruojančių medžiagų nerasta. Vandens temperatūra mėginio ėmimo metu Bėlio ežere buvo +19,0 °C, Sarių ežere +19,0 °C , Žeimenos upėje (Švenčionėlių m.) +19,0 °C ir Žeimenos upėje (Pabradės m.) +19,0 °C Plačiau

  Jau šią savaitę kapinių atliekų konteinerių aikšteles pradėjo stebėti modernios vaizdo stebėjimo kameros
  2018-06-12

  Atėjus vasarai, kuomet gausėja kapinių tvarkymo darbų, atliekų konteinerių aikštelės prie kapinių primena tikrą sąvartyną: dalis atliekų metama tiesiog prie konteinerio, dalis net nepriklauso kapinių atliekoms: atsiranda neatsakingų žmonių, kurie į konteinerius prie kapinių supila buitines ir statybines šiukšles bei automobilių dalių liekanas, padangas, tuo pažeisdami Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymą bei Švenčionių rajono tarybos patvirtintas Atliekų tvarkymo taisykles. Tai opi problema, kuriai mažinti nuspręsta kapinėse bei kitose atliekų surinkimų aikštelėse įrengti specialias, ypač aukštos kokybės vaizdo stebėjimo kameras, padėsiančias efektyviau užfiksuoti daromus pažeidimus.

  Plačiau
  Kviečiame susipažinti su projekto „Išmanusis miestas IV“ dalyvių idėjomis Švenčionims
  2018-06-12

   Kviečiame visus neabejingus Švenčionių miesto ir rajono gyventojus susipažinti su projekto „Išmanusis miestas IV" dalyvių - Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakulteto Architektūros katedros magistro I kurso studentų - idėjomis Švenčionių miestui.

  VGTU studentai, vadovaujami doc. Sigito Kuncevičiaus ir doc. dr. Dariaus Linarto, pristatys architektūrines idėjas bendro naudojimo teritorijos prie Kūno upės pertvarkymui. Pristatymas vyks 2018 m. birželio 13 d. 10 val. Švenčionių rajono savivaldybės Tarybos pasėdžių salėje (Vilniaus g. 19, Švenčionys).

  Plačiau
  Drifto varžybose Arūnas Paulavičius iškovojo 1-ąją vietą!
  2018-06-12

  2018 m. birželio 3 d. Vilniuje vyko Lietuvos drifto Street pirmenybių antrasis etapas, kurio nugalėtoju tapo Švenčionyse įsteigto automobilių sporto klubo „Street Horrors“ narys – Arūnas Paulavičius. Varžybose dalyvavo 27 sportininkai iš įvairių Lietuvos miestų. Renginys vyko „Driftlande“ – tai vieta Vilniuje, kurioje šonaslydžio entuziastai gali legaliai treniruotis ir dalyvauti drifto varžybose.
  Nuo ankstaus ryto vykusių treniruočių metu pilotai galėjo susipažinti su trasos konfigūracija. Treniruotės truko iki 13 val., iš karto po jų prasidėjo kvalifikaciniai važiavimai. Kaip ir visuomet, kvalifikacijos metu kiekvienas dalyvis turėjo po tris važiavimus ir buvo vertinamas balais (maksimalus taškų skaičius važiavimo metu – 100 balų).

  Plačiau
  Startavo projektas „Prisijungusi Lietuva“
  2018-06-11

  Mieli Lietuvos bendruomenių žmonės,
  naujo projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ (toliau – projektas „Prisijungusi Lietuva“) komanda kviečia Jus nepraleisti puikios galimybės tapti sėkmingai išmaniosiomis technologijomis besinaudojančia bendruomene. Tokia, kurios žmonės neribotai bendrauja su visu pasauliu, saugiai apsiperka internete, naudojasi viešosiomis paslaugomis nekeldami kojos iš namų ir pan.

  Plačiau
  Informacija dėl vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutų reisų
  2018-06-08

  Mokinių vasaros atostogų metu nuo 2018 m. birželio 19 d. iki 2018 m. rugpjūčio 31 d. (imtinai), autobusai važiuos šiais vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutų reisais:
  1. maršrutu Švenčionys–Liubiškė–Trūdai–Švenčionėliai-Švenčionys:

  Plačiau
  Informacija dėl vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršruto Švenčionys - Adutiškis - Jakeliai - Adutiškis -Švenčionys
  2018-06-08

  Laikinai nuo 2018 m. birželio 11 d. 2017-2018 mokslo metais mokinių mokymo metu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrute Švenčionys–Adutiškis–Jakeliai–Adutiškis–Švenčionys nutraukiamas reisas Švenčionys–Bačkininkai–Švenčionys 6.50 val. darbo dienomis. Plačiau

  Valstybinių miškų urėdija skelbia papildomas atrankas padalinių vadovų pareigoms užimti
  2018-06-08

  VĮ Valstybinių miškų urėdija š. m. birželio 6-ąją paskelbė naujas atrankas regioninių padalinių vadovų pareigoms užimti. Šiuo metu ieškoma vadovų dešimčiai regioninių padalinių: Dubravos, Joniškio, Kretingos, Mažeikių, Prienų, Šakių, Šalčininkų, Šilutės, Tauragės ir Trakų.

  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  Visuomenės informavimas apie numatomą statinių projektavimą
  INFORMACIJA APIE SPRENDIMO PRIĖMIMĄ DĖL KAIMO PLĖTROS PROJEKTO RENGIMO IR PASIŪLYMŲ PATEIKIMO
  2018-06-18
  Informuojame, kad 2018 m. liepos 2 d. numatoma priimti sprendimą pradėti rengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą Veikūnų kaime, kurio planavimo tikslas - įveisti mišką ne miško žemėje ir uždaviniai - suformuoti žemės naudmenų plotus, kuriuose galima įveisti mišką.
  Plačiau
  Informacija apie visuomenei svarbaus statinio projektavimą
  2018-06-05
  Projekto pavadinimas: Vienbučio gyvenamojo namo, Malūno g. 70, Pabradė, Švenčionių r. sav., statybos projektas.

  Statinio statybvietės adresas: Švenčionių r. sav., Pabradė, Malūno g. 70
  Plačiau

  Naujienų archyvas >

   

  © 1998-2012 Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.