Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. birželio 4 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9051546
Šiandien apsilankė: 3452
Dabar naršo: 20


Naujienos ir aktualijos
„Geležinis Vilkas" pratybų metu per Lietuvą siekiant užimti gynybos pozicijas, judės tankai, šarvuočiai, artilerijos pabūklai

Birželio 8 d., šeštadienį prasideda dvi savaites vyksiančios tarptautinės karinės pratybos „Geležinis vilkas 2019-1". Pratybos apims ne tik karines (Gaižiūnų (Jonavos raj.) ir Generolo Silvestro Žukausko (Švenčionių raj.) poligonus), bet ir civilines teritorijas bei jų apylinkėse. Numatomas karinės technikos kolonų judėjimas viešo naudojimo keliuose bei apgyvendintose vietovėse.

„Pratybose „Geležinis vilkas" dalyvauja Lietuvos kariai ir mūsų sąjungininkai su skirtinga kovine technika, karių operacijas rems sąjungininkų aviacija. Pratybų tikslas yra visas šias priemones integruoti į bendrą mūšio sistemą, efektingai planuojant, vykstant į mūšio lauką ir kovojant jame. Šį pusmetį tai didžiausios mūsų pratybos, kuriose galime veikti išvien su mūsų sąjungininkais." - sako pratybų vadovas MPB „Geležinis Vilkas" vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius
Pratybų metu didžiausias dėmesys skiriamas treniruoti ir vertinti mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas" priskirtų NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės (Toliau - NATO PKG), Karaliaus Mindaugo husarų (Toliau - KMHB) ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotųjų pėstininkų batalionų (Toliau - VMPB) gebėjimus planuoti bei vykdyti gynybą, sąveika vykdant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais.
Bendrai pratybose „Geležinis vilkas" dalyvaus apie 4000 tūkst. karių iš dešimties šalių. Be pratybas organizuojančių Lietuvos karių ir NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnaujančių Vokietijos, Belgijos Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos karių, pratybose taip pat dalyvaus Didžiosios Britanijos, Estijos, JAV, Lenkijos kariai.

Siekiant treniruoti padalinių mobilumą, gebėjimą greitai pasiekti, bet kurią Lietuvos vietą ir joje gintis ir naikinti priešo pajėgas, pratybų metu bus vykdomi kovinės technikos žygiai iš dislokacijos vietų į susitelkimo rajonus bei operacijų vietoves. Lietuvos keliais įvairias laikotarpiais judės apie tūkstantis vienetų įvairios karinės technikos: tankai, pėstininkų kovos mašinos, šarvuočiai, artilerijos pabūklai, aprūpinimo bei administracinės paskirties transportas.
Antrąją savaitę vyks kompleksinės lauko pratybos, kuriose vienetai treniruosis „pajėgos prieš pajėgas" principu. Taip pat bus atliekamos kovinio šaudymo pratybos karinių poligonų šaudyklose.
Pratybos „Geležinis Vilkas" yra tarptautinės pratybos skirtos įvertinti kiekvienos NATO Priešakinių pajėgų kovinė grupės rotacijos bei dviejų iš brigadai pavaldžių Lietuvos batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas.

Pratybų svečių ir žiniasklaidos diena planuojama birželio 21 d.

Žurnalistai norintys užfiksuoti technikos judėjimą, kviečiami registruotis skomantas.povilionis@mil.lt

Daugiau informacijos apie pratybas: MPB „Geležinis Vilkas" projektų karininkas mjr. Skomantas Povilionis tel 8612 78315.
 

 

  2019-06-07
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Deimena
Kornelijus
Vincenta
Vincė
Rytoj:
Kantautas
Kantvydė
Marcė


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas