Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas
2020 m. gegužės 29 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9026725
Šiandien apsilankė: 2360
Dabar naršo: 24


Naujienos ir aktualijos
Europos paveldo dienos Švenčionių rajone

2019 m. rugsėjo 20 d. vyko renginiai, skirti Europos paveldo dienoms, kurių tema „Pažink ir pramogauk“. Renginių metu buvo siekiama supažindinti visuomenę su kultūriniu paveldu, skatinti jų vertės ir išsaugojimo suvokimą. Šiuos renginius organizavo Švenčionių rajono savivaldybės administracija, rajono kultūros ir švietimo įstaigos.


Mokomąją ekskursiją „Medinių bažnyčių paveldas“ po Pavoverės ir Labanoro bažnyčių statinių kompleksus vedė Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokytojos Regina Mateikienė ir Danguolė Grincevičienė. Pažintinės ekskursijos metu surinktą vizualinę medžiagą mokiniai naudos mokymosi tikslams.
Zalavo dvaro sodyboje edukacinio užsiėmimo „Zalavo dvaro praeitis. Liublino unijos reikšmė“ metu Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokytojos Regina Mateikienė ir Danguolė Grincevičienė supažindino užsiėmimo dalyvius su dvaro istorija, jo valdytojais, organizavo žaidimą-viktoriną.
Cirkliškio dvare vyko renginys „Cirkliškio dvaras – istorija ir paslaptys“. Visus susirinkusius pasveikino Švenčionių profesinio rengimo centro direktorė Milda Gustienė-Vilniškė. Apie paveldo dienas ir jų reikšmę kalbėjo Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Viščionytė. Paskaitą apie dvaro istoriją, garsių asmenybių apsilankymą dvare skaitė kraštotyrininkas Bronius Lazaraitis. Vyko paveikslų gaminimo, taikant skystųjų tapetų techniką, užsiėmimas. Jį vedė Švenčionių profesinio rengimo centro statybos darbų vyresnioji profesijos mokytoja Valerija Radziulienė. Švenčionių progimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Ramunė Skripskaitė-Li ir būrelio „Pažink savo kraštą“ nariai (6b ir 8b klasės mokiniai) gamino trafaretus, parengtus kultūros paveldo objektų ir statinių motyvais.
Nalšios muziejuje paskaitą „Baliulių pilkapyno tyrinėjimai“ skaitė Lietuvos istorijos instituto archeologijos skyriaus vedėjas, mokslo darbuotojas dr. Laurynas Kurila. Susirinkusius pasveikino dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė, Nalšios muziejaus direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veiklai, pavaduojanti Nalšios muziejaus direktorių. Apie Švenčionių rajono pilkapius, jų reikšmę kraštui ir jo žmonėms kalbėjo Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Viščionytė. Mokslinės paskaitos klausėsi Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos neformaliojo ugdymo programos „Jaunasis pasienietis“ nariai – 1–4 gimnazijos klasių mokiniai ir istorijos mokytoja metodininkė Loreta Chaleckienė, Švenčionių rajono švietimo pagalbos tarnybos direktorė Elena Kadzevičienė, Švenčionių rajono trečiojo amžiaus universiteto filosofijos, politologijos ir krašto istorijos bei menų fakulteto klausytojai ir visi besidomintys krašto materialiuoju paveldu. Po paskaitos, pasilikę prie karštos arbatos, dalyviai bendravo su lektoriumi apie archeologinius tyrinėjimus, jų reikšmę ne tik mokslui, bet ir krašto kultūros istorijos raidai.
Kiekvienas dalyvavęs organizuojamuose Europos paveldo dienų renginiuose prisiminimui gavo knygų žymeklių, atšvaitų, pieštukų ir balionų su Europos Sąjungos atributika.

Informaciją parengė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė, Nalšios muziejaus direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veiklai, pavaduojanti Nalšios muziejaus direktorių

  2019-09-23
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Algedas
Erdvilė
Magdalena
Magdė
Rytoj:
Vyliaudas
Ferdinandas
Joana
Žana


 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas