Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. liepos 16 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 6837812
Šiandien apsilankė: 960
Dabar naršo: 35


Naujienos ir aktualijos
Duris atvėrė pirmieji Švenčionių rajone Bendruomeniniai šeimos namai

2017 m. liepos mėn. Švenčionių rajono  savivaldybės administracijai pasirašius su Europos socialinio fondo agentūra paramos sutartį, rajone pradedamas įgyvendinti projektas „Bendruomeniniai šeimos namai“, kuriam skiriamas finansavimas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.


Projekto dėka Švenčionių mieste įkurti ir nuo spalio 2  d. duris atvėrė Bendruomeniniai šeimos namai, kuriuose reikiamą kvalifikuotą socialinę ir psichologinę pagalbą gali gauti šeimos auginančios vaikus, besilaukiančios kūdikio, šeimos ir vaikai, susiduriantys  su įvairaus pobūdžio socialinėmis ar psichologinėmis problemomis bei tėvai, kuriems būtina/ svarbu stiprinti tėvystės įgūdžius.
Projektas įgyvendinamas su partneriais: Švenčionių rajono švietimo pagalbos tarnyba, VšĮ Veiklių mamų klubo Švenčionių skyriumi ir „Žiburio“ labdaros ir paramos fondu.

• Švenčionių rajono švietimo pagalbos tarnyba:
 - organizuos ir koordinuos kompleksinių paslaugų teikimą;
 - konsultuos ir informuos besikreipiančius asmenis kompleksinių paslaugų gavimo klausimais;
 - vykdys šviečiamąją veiklą;
 - teiks specializuotą taikinamojo tarpininkavimo (mediacijos) paslaugą šeimoms artimų žmonių ginčuose dėl nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, bendravimo su nepilnamečiu vaiku bei dalyvavimo jo auklėjime tvarkos nustatymo ir jos pakeitimo, išlaikymo nepilnamečiam vaikui teikimo ir nustatymo išlaikymo pakeitimo, sutuoktinių ar faktinių bendro gyvenimo partnerių turto padalijimo, kitokių šeimos ir artimų žmonių ginčų, padės spręsti ginčus, konfliktines situacijas tarp vaikų, tėvų ir mokytojų, ugdymo įstaigų, darbo kolektyvų, kaimynų. Mediacijos paslaugos bus teikiamos, siekiant taikaus ginčų, tarpusavio konfliktų sprendimo. Paslaugą teiks kvalifikuotas mediatorius.

• VšĮ Veiklių mamų klubo Švenčionių skyrius teiks:
- vaikų priežiūros paslaugas vaikams nuo trejų metų iki septynerių metų amžiaus. Vaikų priežiūros metu vaikams bus organizuojama įvairi veikla: žaidimai, sportiniai užsiėmimai, meninė veikla, šventės, ekskursijos ir kt. Paslaugos bus teikiamos darbo dienomis nuo 12 iki 20 val., vienam vaikui iki 4 val. per dieną;
- sociokultūrines paslaugas šeimoms (stovyklos, šventiniai ir atmintinų dienų renginiai, žygiai, viktorinos, sportinė veikla ir kt.);
- šeimos įgūdžių ugdymo paslaugas šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti įgūdžius, reikalingus kasdieniniame šeimos gyvenime. Bus organizuojama šeimos įgūdžių klubų veikla, kurių metu paskaitas vaikų auklėjimo, sveikos gyvensenos, tarpusavio santykių, situacijų pasikeitus gyvenimo aplinkybėms valdymo, šeimos finansų valdymo ir kt. temomis skaitys kompetentingi lektoriai. Sėkmingos tėvystės įgūdžių ugdymo mokymų metu bus mokoma įvairių sėkmingos tėvystės technikų ir metodų, kurie tinka bet kokio amžiaus, lyties, temperamento ir kultūros vaikams. Tėvai pasisems naujų žinių apie vaikų auklėjimą, raidos ypatumus, išmoks įveikti iškylančius sunkumus;
- pavėžėjimo paslaugą projekto veiklose dalyvaujantiems asmenims ir šeimoms, kai nėra galimybių naudotis viešuoju transportu.

• „Žiburio“ labdaros ir paramos fondas:
- teiks psichosocialinę pagalbą šeimoms, auginančioms vaikus, susiduriančioms su įvairiomis rizikomis ir iššūkiais, su kuriais ne visada šeima sugeba savarankiškai susidoroti - vaikų nepriimtino elgesio iššūkiais, konfliktais ir sunkumais tarpasmeniniuose santykiuose, negebėjimu tinkamai suprasti ir atliepti vaiko poreikius ir pan. Numatoma teikti individualias ir grupines konsultacijas. Individualios konsultacijos paslaugos bus teikiamos Bendruomeniniuose šeimos namuose, kai paslaugų gavėjas gali atvykti konsultacijai, tiek ir šeimos namuose. Paslaugą teiks atvykstantis psichologas;
- organizuos pozityvios tėvystės mokymus skirtingoms tėvų grupėms, siekiant užtikrinti skirtingus poreikius. Pagrindinės grupės, kurioms bus teikiama paslauga: šeimos, auginančios vaikus; paramos grupė nėščiosioms, tėvai, kuriems būtina/ svarbu stiprinti tėvystės įgūdžius.

Visos paslaugos šeimoms teikiamos nemokamai.

Kviečiame į spalio mėn. vyksiančius mokymus:
2017-10-17 (16:00 val.) į Pozityvios tėvystės mokymus;
2017-10-20 (17:00 val.) į Šeimų sociokultūrinę veiklą;
2017-10-26 (17:00 val.) į Šeimų forumą.

Dėl išsamesnės informacijos apie Bendruomeniniuose šeimos namuose teikiamas kompleksines  paslaugas, prašome kreiptis į Bendruomeninių šeimos namų koordinatorių.
 
Kontaktai:
Bendruomeniniai šeimos namai
Strūnaičio g. 3, 18127 Švenčionys,
koordinatorė – Edita Veličkienė,
Tel. (8 387)  66 041
El. pašto adresas  svencioniur.bsn@gmail.com
Darbo laikas: darbo dienomis nuo 8 val. iki 15 val.

Vaikų priežiūros kambaryje paslaugos teikiamos darbo dienomis nuo 12 iki 20 val.


Informaciją parengė rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius

  2017-10-10
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Vaigaudas
Danguolė
Faustas
Marija
Rytoj:
Darius
Girėnas
Vaiga
Aleksas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas