Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Verslininkams Turizmas Renginiai
2019 m. lapkričio 11 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 8331769
Šiandien apsilankė: 2990
Dabar naršo: 12


Naujienos ir aktualijos
Atšvaitų dieną – akcija „Būk matomas“

Trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiajam laikotarpiui, viena iš aktualiausių temų tampa pėsčiųjų saugumas. Ilgas tamsusis paros laikas ir blogas matomumas reikalauja dar didesnio eismo dalyvių atidumo. Tamsiu paros metu neapšviestose gatvėse ar šalikelėse einantys pėstieji būna visiškai nematomi. Tai tampa skaudžių įvykių priežastimi. Tam, kad pėstieji nežūtų gatvėse, būdami nepastebėti, yra privalu dėvėti atšvaitus.


Lapkričio 6 d. Lietuvoje minima Atšvaitų diena. Tai puiki proga susirasti stalčiuje, kur, deja, jis paprastai atsiduria, kada nors Jums įteiktą atšvaitą ir jį užsidėti ar prisisegti.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausieji specialistai, atsakingi už viešąją tvarką ir Švenčionių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistas, tikėdamiesi, jog pėstieji nešios atšvaitus ir bus puikiai matomi, antradienį Švenčionių miesto centre ir vėl juos dalino.
Šios akcijos tikslas – skatinti žmones dėvėti atšvaitus, šviesti juos saugaus eismo temomis, taip pat įteikti kuo daugiau atšvaitų pėstiesiems. Atšvaitus gavo virš šimto švenčioniškių. Atšvaitų dalinimas lapkričio mėnesį vyks ir kituose rajono miestuose.

Primename, kad atšvaitą būtina užsidėti ar prisisegti taisyklingai:
    • juostinį-spyruoklinį atšvaitą svarbu užsidėti ant rankos (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos;
    • pakabinamąjį atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje, arba prisegti prie rankinės ar kuprinės taip, kad jis laisvai švytuotų.
Taip pat atkreipiame dėmesį, kad pats atšvaitas nešviečia – jis tik atspindi šviesą, todėl labai svarbu, kad atšvaito neuždengtume drabužiais, kad jis kabotų laisvai ir būtų apšviečiamas automobilių žibintų. Tik taip pritvirtintą atšvaitą pastebės vairuotojai. Taip pat atšvaitui ne vieta būti apsuktam aplink rankinės rankeną – taip jis yra nematomas.
Dar viena svarbi taisyklė, kuri kartais pamirštama – užmiestyje pėstieji privalo eiti kaire kelio puse prieš automobilių važiavimo kryptį.
Būkite saugūs. Nešiokite šviečiantį mažmožį, saugantį gyvybę.Informaciją parengė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Pavliukovič, tel. (8 387) 66 372, el. p. viesojitvarka@svencionys.lt

  2018-11-07
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Vygintas
Milvydė
Martynas
Anastazija
Rytoj:
Alvilė
Kristinas
Renata 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas