Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams koronavirusas Investuotojams Verslininkams Turizmas Projektai
2020 m. lapkričio 30 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Viešoji tvarka
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 9880498
Šiandien apsilankė: 2567
Dabar naršo: 32


Naujienos ir aktualijos
Active Citizens diena Švenčionyse

Gegužės 9 dieną Švenčionyse skambėjo jaunatviškas juokas, atnešęs protingus pokalbius ir jaunų žmonių viziją ateičiai. Penkiasdešimt Švenčionių rajono gyventojų atskubėjo į Politikos tyrimų ir analizės instituto kartu su Britų taryba Lietuvoje įgyvendinamos Active Citizens programos dieną, kurią dalinai finansuoja Erasmus+. Programa skatina bendruomeniškumą ir pozityvius socialinius pokyčius.
Active Citizens dienos tikslas – suteikti jauniems žmonėms galimybę išanalizuoti savo miesto žemėlapį, pasirenkant vietas, kuriomis galima džiaugtis, o tuo pačiu ir tas, kurias norisi žymėti raudona spalva. Pirmąją dienos pusę jauni žmonės iš Pabradės, Švenčionių ir Švenčionėlių mokyklų praleido Švenčionių miesto kultūros centre atlikdami šią užduotį. Minčių buvo įvairių - jaunuoliai dalinosi asmeniniais nutikimais ligoninėse, parkuose, nežinomuose miško takeliuose, garažų pakampėse ar kapinių pašiurėse. Švenčionių rajono vaizdas jaunimo akimis buvo aiškus – turėjome 4 žemėlapius: Adutiškio, Pabradės, Švenčionėlių ir Švenčionių. Pasakyti tikrai buvo ką, o ir klausimų mokiniams kilo nemažai – kur kreiptis, kai manęs negirdi ar negerbia, kas atsakingas už takus, kuriais einant namo iš mokyklos puola žąsys?


Antroje dienos pusėje, nešini žemėlapius, mokiniai keliavo į Švenčionių rajono savivaldybę susitikti su valdžios atstovais. Smagu, jog Švenčionių rajono valdžia siekia kurti darnų santykį su jaunimu ir mielai atsako į rūpimus klausimus. Rimtoje posėdžių salėje laukė smagus skirtingų kartų, statusų ir įsitikinimų atstovų pokalbis. Diskusijoje dalyvavo Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, mero pavaduotoja Violeta Čepukova, dauguma tarybos atstovų, Švenčionių miesto kultūros centro ir kitų institucijų darbuotojų. Pristatę, kaip mato savo miestą, jauni žmonės sulaukė atgalinio ryšio – valdžios atstovai paaiškino, kaip veikia tam tikros institucijos, kur galima kreiptis iškilus bėdoms.
Džiaugiamės, jog darnus pokalbis davė vaisių – dalyviai kartu ieškojo problemų sprendimo būdų ir galimybių realizuoti pozityvius socialinius pokyčius. Tiek jauni žmonės, tiek valdžios atstovai teigė besidžiaugiantys galimybe praleisti popietę kartu, nes gyvas pokalbis su 50 žmonių nėra pati lengviausia užduotis. Švenčionių rajono laukia pokyčiai, inicijuoti pačių jaunų žmonių.

Informaciją parengė Active Citizens programos atstovė Smiltė Jonušaitė

  2019-05-20
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 Video archyvas 
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Saugirdas
Dovainė
Andriejus
Andrius
Rytoj:
Butigeidas
Algmina
Eligijus
Natalija
 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas