Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2018 m. gegužės 24 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Želdiniai
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Laisvos darbo vietos
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 6662205
Šiandien apsilankė: 1200
Dabar naršo: 31


Naujienos ir aktualijos
2017-ųjų rugsėjis: suplanuotų statybų bumas ir patikrintų receptų pritaikymas

Naujieji mokslo metai – tai naujo mokymosi kelio pradžia. Tokie ar panašūs žodžiai iš pedagogų, mokinių, jų tėvelių lūpų suskamba kiekvieną rugsėjo 1-ąją. Žvelgiant į šį naują startą iš savivaldos pozicijų, norisi apžvelgti, kas gi nuveikta, kad vaikų ugdymo aplinka taptų patogesnė ir jaukesnė, o sąlygos mokyti ir mokytis – geresnės.

Paskutinėmis rugpjūčio dienomis statybininkai zujo net po penkių mūsų rajono mokyklų stogais. Dar viena žemą statybų startą užėmusi švietimo įstaiga – Pabradės lopšelis-darželis „Varpelis“.


1 iš 5: Pabradės „Žeimenos“ gimnazija

Ši mokykla, išsiskirianti tuo, jog moko tautinių mažumų (rusų ir lenkų) kalbomis, jau senokai laukė jaukesnių bendrųjų erdvių. Šiemet jos tikrai pagražėjo ir sutiks mokinius šviesesnės, atsikračiusios sovietmetį menančių interjero elementų. Atlikti kosmetinio remonto darbai prisidės prie praėjusiais metais gimnazijoje atnaujinto vandentiekio vamzdyno ir šildymo sistemos, kitų smulkesnių remonto darbų.

„Džiaugiamės tuo, kad mokyklos vidus atrodo tikrai geriau nei anksčiau, tačiau darbų dar turime sočiai. Teiksime šią gimnaziją Valstybės investicijų programos finansavimui gauti, tai taptų solidžiu postūmiu“, –sako meras Rimantas Klipčius.

2 iš 5: Pabradės „Ryto“ gimnazija

Kaimynystėje įsikūrusi „Ryto“ gimnazija naujus mokslo metus pasitiks ne viena – statybininkai iš jos dar nebus išsikraustę. Ilgai savo vaizdu šiurpinę ir dėl nesaugumo net nenaudoti paradiniai gimnazijos laiptai jau sutvarkyti, statybininkai įsibėgėjo tiek su stogu, tiek su darbais ties pamatais, tad šiltojo sezono pabaigą užbaigs šiltindami ir gražindami pastato fasadą. Praėjusiais metais buvo pakeisti visi senojo korpuso langai, mokykla jau tada „sušilo“, o dabar taps dar šiltesnė ir taupesnė.

„Šios gimnazijos tvarkymui buvo pritrauktos Mokyklų modernizavimo programos lėšos, iš esmės dalijamos avarinių būklių likvidavimui. Taško nededame ir šioje mokykloje, dirbsime toliau“, – paaiškina meras.

3 iš 5: Švenčionėlių progimnazija

Ši mokykla, prieš bene 15 metų išgyvenusi pagrindinio pastato vidaus renovaciją, po jos didesnių statybų ir nebuvo mačiusi. Iki šių metų, kai savivaldybės biudžeto lėšomis buvo pilnai (kartu su valgykla ir bendrabučiu) „aprengta“ ir dailiai nutinkuota. Naujieji „kailinukai“ padės taupyti lėšas už šildymą, tad daugiau pinigų liks kitoms mokyklos reikmėms. Atsisakyta ir senojo jos relikto – kūrenimo malkomis, kartu ir nugyvento bei nepatikimo šildymo katilo, kiemą užėmusios griozdiškos katilinės. UAB „Fortum Švenčionių energija“ jau pradėjo mokyklos prijungimo prie centralizuotų šilumos tinklų darbus. Naująjį šildymo sezoną šilumą mokykla gaus iš centrinės miesto katilinės.

„Apie tai, kodėl reikėjo pereiti prie naujo šildymo būdo, geriausiai papasakotų mokyklos ūkvedys, jutęs nuolatinį galvos skausmą dėl seno katilo patikimumo ir baiminęsis, kad mokiniai vieną gražią dieną neliktų šalti. Dabar tokios grėsmės nebus, be to, atsilaisvina kiemas, kurį mokykla galės įveiklinti“, – sako meras. „Kalbėdami apie Švenčionėlių progimnaziją, drąsiai galime prasitarti apie jos laukiančias permainas. Atliekame dokumentinį darbą, po kurio šios mokyklos lauks bendrabučio ir valgyklos patalpų vidaus pertvarkymas jas pritaikant dabartiniams poreikiams ir paverčiant jas šiuolaikiškos, modernios mokyklos dalimi“, – anonsuoja rajono vadovas.

4 iš 5: Švenčionių progimnazija

Istorijos pabaiga. Turbūt tik ši frazė tinka kalbant apie ilgai vykusį šios Švenčionėlių mokyklos „dvynukės“  renovacijos procesą. Šiemet rajono vadovybei pritraukus net 800 tūkst. Eur viršijančią Valstybės investicijų programos paramą, statybos Švenčionių progimnazijoje baigtos. Visos mokyklos klasės ir bendrosios erdvės – šviesios ir gražios, saugios ir patogios.

„Tiesa, projekto rangovai dar ketina pirmąją rugsėjo savaitę laikyti uždarytą vieną laiptinių, kol sulauks atvykstančių paskutinių laiptų turėklų ir juos sumontuos. Mokykla iš esmės atsinaujino ir dabar atitinka visus šiuolaikinei mokyklai keliamus reikalavimus“, – džiaugiasi meras.

5 iš 5: Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos ir Švenčionių pradinės mokyklos kompleksas

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje, po savo stogu glaudžiančioje ir Švenčionių pradinę mokyklą, jau dvi savaites tikrąja to žodžio prasme siaučia statybininkai. Pradėta šio pastato renovacija startuoja būtent pradinukų korpuse. Čia įsisiūbavę ardymo darbai.

Iki metų pabaigos bus pakeisti vandentiekio ir nuotekų vamzdynai, elektros instaliacija, pilnai atnaujinta šildymo sistema, įrengta vėdinimo ir patalpų stebėjimo sistema, gaisro signalizacija. Taip pat atsiras naujas sanitarinių mazgų blokas ir sporto salytė. Be abejo, iš esmės bus atnaujinti senojo korpuso pirmojo ir antrojo aukštų kabinetai bei Aktų salė.

Vykstant darbams, statybos nuo likusios mokyklos dalies yra atitvertos stacionariomis pertvaromis. Vyresnieji pradinukai vykstant darbams laikinai persikels į mokyklos bendrabutyje, o mažiausieji – į lopšelyje-darželyje „Gandriukas“ įrengtus kabinetus.

„Dažnai gyventojams kyla klausimas, kodėl statybos – tik dabar, kodėl nedirbta vasarą. Atsakymas labai paprastas – finansavimą iš Valstybės investicijų programos gavome tik balandžio mėnesio pabaigoje, tuomet sekė viešieji pirkimai, kurie, tikrai skubant dirbti dokumentinį darbą, užtrunka apie tris mėnesius. Viską atlikome ir pradedame nuo pradinukų dalies, kad iki Naujųjų ją pilnai užbaigtume ir kitais metais statybininkams netektų čia sugrįžti ir trukdyti mokymosi procesui“, – paaiškina meras.

Mokykloms sugrįžusios valgyklos vaikus maitina pigiau, įdiegta išmani atsiskaitymo sistema

Apie penkiolika metų vaikų maitinimą išnuomotose mokyklų valgyklose organizavo verslininkai. Praėjusiais metais savivaldybė ėmėsi jas sugrąžinti mokykloms: pasibaigus sutartims, Švenčionių ir Švenčionėlių progimnazijoje ir Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje atsirado savas virtuvės personalas. Patiekalai ženkliai atpigo, o mokyklų vadovai, tapę tikraisiais šeimininkais, įgijo svertus kontroliuoti maisto kokybę.

„Tėvai džiaugiasi daug palankesnėmis kainomis, mokyklų vadovai – užtikrintumu, kas vyksta po jų mokyklų stogais. Bandymas pasiteisino ir nuo šio rugsėjo, kai jau pasibaigė turėtos sutartys, visos mūsų rajono mokyklos vaikus maitins savarankiškai. Be to, visos jos įvedė ir elektroninį mokinio pažymėjimą, kuris tuo pačiu yra ir elektroninė piniginė. Tai leis tėvams ne tik matyti, ką už jų įduotus pinigėlius įsigijo vaikas, bet ir padės mažinti diskriminaciją, nes niekas nežinos, kokiais pinigėliais atsiskaitinėjama – tėvų įdėtais ar savivaldybės pervestomis lėšomis, skirtomis nemokamam maitinimui“, – pasakoja R. Klipčius.

Pabradės lopšelyje-darželyje „Varpelis“ taip pat bus šilčiau

Naują išorės rūbą rengiasi ir ilgai to laukęs Pabradės lopšelis-darželis „Varpelis“. Jame pradėtas išorės šiltinimas ir ventiliuojamo fasado įrengimas.

„Šie darbai atliekami savivaldybės biudžeto lėšomis. Tai – racionalus jų panaudojimas, nes investuoti pinigai po truputėlį sugrįš taupant šildymą. Be to, išorės apšiltinimas – sąlyga pereiti prie šio darželio vidaus tvarkymo ES lėšomis, nes aukštesnės energinio efektyvumo klasės reikalauja ministerijos nustatytos taisyklės europinei paramai gauti. Taigi, ateityje mūsų laukia visų rajono darželių vidaus atnaujinimas, savivaldybė tam ruošiasi jau senokai“, – apie ateities darbus kalba rajono vadovas.

 

Švenčionių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos

  2017-08-31
Atgal Spausdinimo versija
SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Vilmantas
Gina
Gerardas
Rytoj:
Almantas
Danutė
Urbonas

 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas