Lietuviškai English Polish
Versija neįgaliesiems
Į pradžiąSvetainės žemelapisEl.paštas
Į pradžią
Švenčionių rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 19
LT-18116 Švenčionys
Tel. (8 387) 66 372
Faks. (8 387) 66 365
El. paštas savivaldybe@svencionys.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188766722
Naujienos Apie savivaldybę Gyventojams Investuotojams Turizmas Renginiai Korupcijos prevencija
2017 m. balandžio 29 d.

KITA INFORMACIJA
- Pagrindinis puslapis
- Atliekų tvarkymas
- Civilinė sauga
- Mobilizacija
- Nuotraukų galerija
- Klausimai atsakymai
- Gyventojų skelbimai
- Svetainės struktūra
- Pastebėjus klaidą
- Želdiniai

Prisijungimas gyventojams

Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2006-05-02
Iš viso apsilankė: 5517897
Šiandien apsilankė: 104
Dabar naršo: 6


Naujienos ir aktualijos
Švenčionių rajono savivaldybės mero Rimanto Klipčiaus sveikinimas Medicinos darbuotojų dienos proga
2017-04-27
Plačiau
Žaliojo miestų veido šiemet laukia rimti pokyčiai
2017-04-26

Estetiški želdynai ir kokybiškai sutvarkytos viešosios erdvės – tai kiekvieno miesto veidas, džiuginantis tiek kasdienį praeivį, tiek atvykstantį svečią. Būtent žaliosios miestų zonos sukuria jaukios gyvenvietės įspūdį arba, atvirkščiai, jų trūkumas nuskurdina miestus, paverčia juos betono džiunglėmis. Švenčionių rajono miestai iki šiol negalėjo pasigirti akį traukiančiais želdynais, tačiau dabar tam ketinama skirti didelį dėmesį ir pakankamai lėšų. Apie tai, kaip dar šiemet keisis žalieji Švenčionių, Švenčionėlių ir Pabradės plotai, pasakoja Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjo pavaduotoja-vyriausioji architektė Asta Rokickienė.

Plačiau
Perkėlus vaikų globą į šeimas, ištuštėjusius pastatus ketinama pritaikyti bendruomenės poreikiams
2017-04-25

Švenčionių rajono savivaldybėje, kaip ir visoje šalyje, iki 2020 metų palaipsniui bus išformuotos didelės institucinės globos įstaigos. Šios reformos fone kyla iššūkis ne tik užtikrinti sklandų pertvarkos procesą, bet ir nuspręsti, kaip efektyviai panaudoti atsilaisvinusius globos namų pastatus. Plačiau

Dešimtoji akcija „Darom“: talkininkų daugėja, o šiukšlių – dvigubai mažiau nei pernai
2017-04-24

Balandžio 22 d., šeštadienį, Švenčionių rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, viešosiose erdvėse, pamiškėse, pakelėse ir vandens telkinių pakrantėse plušo dešimtosios aplinkos tvarkymo akcijos „Darom“  dalyviai.
Lietaus ir gūsingo vėjo neišsigando net 640 gamtai ir mus supančiai aplinkai neabejingų mūsų kraštiečių. Nors orai tikrai nelepino, talkininkų šiemet būta daugiau nei pernai, kai prie talkos prisijungė 528 dalyviai.
Nors talkininkų pajėgos ženkliai ūgtelėjo, įvairių atliekų šiemet surinkta daugiau nei dvigubai mažiau nei ankstesniais metais. Šiųmetis šiukšlių „derlius“ – apie 33 t senų padangų, buitinės technikos, nenaudojamų baldų ir kitų daiktų, kai pernai atliekų būta net 69 t. Ypač sumažėjo taros, įtrauktos į depozito sistemą, atliekų.

Plačiau
Kviečiame dalyvauti akcijoje „Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!“
2017-04-24

2017 m. gegužės 2 d. Švenčionių rajono savivaldybėje, įgyvendinant Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkama:

Plačiau
Specialistai pas senyvo amžiaus ir neįgalius gyventojus atvyks naujais automobiliais
2017-04-24

Senyvo amžiaus Švenčionių rajono gyventojams ar suaugusiems, turintiems sunkią negalią, reikalinga slauga ir socialinė globa tapo labiau prieinama, mat visuose trijuose rajono miestuose – Švenčionyse, Švenčionėliuose ir Pabradėje – pradėjo veikti mobilios slaugos ir lankomosios priežiūros darbuotojų komandos, atvykstančios pas socialinių paslaugų gavėjus.

Plačiau
Suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkurse „Pora už poros“ „Trepsis“ iškovojo 3-iąją vietą
2017-04-24

2017 m. balandžio 22 d. Širvintų kultūros centre vyko Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuotas Lietuvos suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursinis festivalis „Pora už poros“. Jame Švenčionių miesto kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Trepsis“ (vad. J. Razmienė) iškovojo 3-iąją vietą.
Konkurse dalyvavo net 22 kolektyvai iš Panevėžio ir Vilniaus miestų, Anykščių, Kėdainių, Trakų, Jonavos, Kaišiadorių, Ukmergės, Panevėžio, Vilniaus, Visagino, Ignalinos, Kupiškio, Molėtų, Rokiškio, Širvintų, Utenos, Šalčininkų, Švenčionių ir Zarasų rajonų.
Tik „Trepsio“ vadovė Jolanta Razmienė žino, kiek reikėjo paplušėti, kol vieną ar kitą švenčioniškį pavyko prisivilioti į kolektyvą. Todėl sakydama padėkos žodžius ir sveikindama kolektyvą, vadovė buvo ypač laiminga.

Plačiau
Švenčionių gimnazistai prisidėjo įamžinant Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-metį
2017-04-24

Balandžio 21-ąją, penktadienį, Izraelio Valstybės ambasada Lietuvoje, bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija, Vilniaus miškų urėdija, Vilniaus rajono savivaldybe ir mokiniais iš visos Lietuvos, pasodino simbolinę ąžuolų giraitę, skirtą Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-osioms metinėms pažymėti. Giraitės, pavadintos „Izraelita“, sodinime dalyvavo ir Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniai ir mokytojai, Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius ir kiti.

Plačiau
Labdaros ir paramos fondas „Algojimas" kviečia šeimas, auginančias vaikus su negalia, į organizuojamą stovyklą „Kernavės bajorynėje"
2017-04-20

2017 m. gegužės 15-19 d. Labdaros ir paramos fondas „Algojimas" organizuoja psichosocialinės reabilitacijos stovyklą, į kurią kviečia šeimas, auginančias iki 3 metų ir vyresnius su negalia vaikus, kuriems negalia nustatyta šiais metais ir kurie nelanko ugdymo įstaigų.
Stovyklos programa skirta ne tik šeimų poilsiui, bet ir informavimui, konsultavimui apie vaiko ugdymo perspektyvas. Plačiau

Kviečiame į paskaitą „Korupcijos kaina. Kodėl tai turi rūpėti kiekvienam?“
2017-04-20

Švenčionių rajono savivaldybės administracija kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba organizuoja korupcijos prevencijos paskaitą-diskusiją  tema „Korupcijos kaina. Kodėl tai turi rūpėti kiekvienam?“. 

Plačiau
Dėl pavasarinės laukinių gyvūnų vakcinacijos nuo pasiutligės
2017-04-19

Nuo 2006 m. mūsų šalyje sistemingai vykdoma laukinių gyvūnų skiepijimo programa, kurios tikslas - užkirsti kelią pasiutligės plitimui. Nuo šių metų balandžio pradžios iki gegužės mėnesio Lietuvoje yra atliekama laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės.
Laukinių gyvūnų imunizacijai naudojami jaukai su gyva peroraline (patenka į organizmą pro virškinamojo kanalo gleivinę) vakcina „Lysvulpen". Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 857 500 jaukų. Jaukai su vakcina mėtomi pasienyje su kaimyninėmis šalimis - Baltarusija, Lenkija, Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi.

Plačiau
Skelbiamas konkursas Bendrojo skyriaus vedėjo pavaduotojo pareigoms eiti
2017-04-19

Švenčionių rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą Bendrojo skyriaus vedėjo pavaduotojo (pareigybės lygis – A, pareigybės kategorija – 11) pareigoms eiti.

Plačiau
Informuojame apie skelbiamą kvietimą teikti paraiškas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšoms gauti prevencinių projektų, socialinių informacinių kampanijų, mokslo tyrimų projektų įgyvendinimui
2017-04-14

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo taryba skelbia prevencinių projektų, socialinės reklamos projektų, mokslo tyrimų projektų finansavimo konkursą.

Konkurso tikslas – stiprinti visuomenės sveikatą šiose prioritetinėse srityse:
• alkoholio vartojimo prevencijos srityje;
• bendruomenių gebėjimų stiprinimo savižudybių prevencijos srityje.

Plačiau
2017-ieji – Piliakalnių metai
2017-04-13

Lietuvos Respublikos Seimui 2017 metus paskelbus Piliakalnių metais, dėmesys Lietuvoje krypsta į šiuos archeologinius objektus, kurie yra baltų kultūros ir ankstyvosios Lietuvos valstybės simboliai, Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valstybingumo liudijimai ir tautinio atgimimo Sąjūdžio įkvėpimo šaltiniai. Plačiau

Balandžio 19 d. kauks sirenos
2017-04-11

Rajono savivaldybės administracija praneša, kad 2017 m. balandžio 19 d. valstybės lygiu vyks perspėjimo sistemos patikrinimas. Šio patikrinimo metu bus aktyvuota perspėjimo sirenomis sistema ir gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklų infrastruktūrą, sistema.


Plačiau
Naisių vasaros teatro spektakliai, skirti Labanorui – 2017 m. Mažajai Lietuvos kultūros sostinei
2017-04-10

Lietuvos kaimo bendruomenių asociacija ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija išrinko 2017 metų Mažąsias Lietuvos kultūros sostines. Džiugu, kad viena iš jų – Švenčionių rajono Labanoro miestelis. Todėl 2017 m. balandžio 7-8 d. Švenčionių miesto kultūros centre vyko net 3 nemokami spektakliai. Du iš jų suaugusiems ir vienas vaikams. Naisių vasaros teatras yra pirmas Lietuvoje nekomercinis teatras, kurio spektakliai žiūrovams rodomi nemokamai.

Plačiau
Pavėlintas paraiškų asbesto stogų keitimui rinkimas
2017-04-10

2017 m. balandžio 13 d. Lietuvos Respublikos ministro įsakymu patikslintas paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones priėmimo 2017 metais grafikas.
Patikslintame grafike nukeltas paraiškų rinkimas pagal KPP veiklos sritį „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“ – paraiškos bus renkamos gegužės 2 d. – gegužės 31 d. (buvo numatyta balandžio 18 d. – gegužės 19 d.). Plačiau

Keiskite asbestinius stogus
2017-04-10

Gyventojai, pageidaujantys pasikeisti sveikatai pavojingus asbestinius stogus, turi tokią galimybę – nuo šių metų  balandžio 18 d. iki gegužės 19 d. galės teikti paraiškas Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.
Užpildę paraiškas gyventojai gali gauti 50 proc. kompensaciją asbestinio stogo dangos keitimui, tačiau parama teikiama tik kaimo vietovėje esančio gyvenamojo namo, priklausančio fiziniam asmeniui, visos asbestinės stogo dangos pakeitimui. Už ūkinių bei visuomeninės paskirties pastatų stogų dangos keitimą parama neteikiama.

Plačiau
Kviečiame tėvelius kreiptis dėl išmokos gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui
2017-04-06

Nuo 2017 m. balandžio 4 d.  įsigaliojo Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo Nr. I-621  10 straipsnio pakeitimo įstatymas Nr. XIII-237, kuriuo numatyta skirti ir mokėti išmoką gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui nuo 2017 m. sausio 1 d. ir už tuos vaikus, kurie gimė iki 2017 m. sausio 1 d. ir jiems dar nėra sukakę 2 metai.

Plačiau
„Vilniaus vandenys“ į infrastruktūros atnaujinimą ir plėtrą investuos 65 mln. eurų
2017-04-06

Didžiausia Lietuvoje vandentiekio bendrovė „Vilniaus vandenys” per trejus metus į vandentiekio ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą investuos 65 mln. eurų. Tai numatyta bendrovės 2017-2019 metų Strateginiame veiklos ir plėtros plane, kurį patvirtino Vilniaus, Vilniaus rajono, Švenčionių bei Šalčininkų rajonų savivaldybės.

Plačiau
Lietuvių liaudies šokis „Pasiutpolkė“ pelnė „Aukštaitijos“ šokėjams I vietą
2017-04-06

Švenčionių miesto kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Aukštaitija“ šokėjų grupė (vad. Jolanta Razmienė) 2017 m. balandžio 1 d. dalyvavo Tarptautiniame šokių festivalyje-konkurse „Baltic amber sping Suvalkai 2017“ Lenkijoje. Jame dalyvauja vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų įvairių stilių (šiuolaikinio, liaudiško, mados, pramoginių, gatvės, linijinių ir kt, ) šokių grupės. Kiekviena grupė pristatė po vieną arba du šokius (vieno šokio trukmė iki 5 min).

Plačiau
VSAT prie LR VRM Ignalinos rinktinė informuoja
2017-04-06

Nuo 2017 m. kovo 26 d. iki 2017 m. spalio 28 d. asmenų ir transporto priemonių praleidimas supaprastinto praleidimo punktuose vykdomas tokia tvarka:

Plačiau
Dėl žemės ūkio veiklos subjektų informavimo apie pasikeitusią leidimų įsigyti gazolių, skirtų naudoti žemės ūkyje, išdavimo tvarką
2017-04-06

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, kad, siekdama supaprastinti leidimų, suteikiančių teisę žemės ūkio veiklos subjektams iš pardavėjų, taikant akcizų lengvatą, įsigyti gazolių, nurodytų Lietuvos Respublikos akcizų įstatymo 37 straipsnio 3 dalyje (toliau – leidimai) išdavimą, 2016 metais optimizavo leidimų išdavimo procesą.

Plačiau
„Vilniaus vandenys“ atnaujins paslaugų teikimo sutartis, naudą pajaus visi klientai
2017-04-05

Gerindama klientų aptarnavimą ir efektyvindama veiklą, bendrovė „Vilniaus vandenys“ nuo gegužės atnaujins paslaugų teikimo sutartis. Iki šiol naudotas kelias skirtingas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sutarčių formas, pakeis aiškesnė, paprastesnė ir visiems klientams vienoda bendroji sutartis. Individualios paslaugų teikimo sąlygos bus numatytos specialioje su klientu pasirašomoje sutarties dalyje.
Plačiau

Informacija apie galimybę nemokamai gauti pirminę valstybės garantuojamą teisinę pagalbą
2017-04-05

Pirminė valstybės garantuojama teisinė pagalba -  Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo nustatyta tvarka teikiama teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtų dokumentų, išskyrus procesinius dokumentus, rengimas. Pirminė teisinė pagalba taip pat apima patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą, bet neapima mokesčių administratoriui teikiamų deklaracijų pildymo.

Plačiau

Naujienų archyvas >

 

SAVIVALDYBĖS MERAS

Mero darbotvarkė

Naujienų prenumerata
POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
Video archyvas
 
Vardadieniai { visi }
Šiandien:
Tarmantas
Indrė
Augustinas
Rita
Rytoj:
Virbutas
Venta
Marijonas
Sofija 
© Švenčionių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas